Ana SayfaTeknoloji HaberleriSamsung, Kendi Özel İşlemcilerini Üretmeye Başladı!

Samsung, Kendi Özel İşlemcilerini Üretmeye Başladı!

Samsung, yıllardır Exynos işlemciler üretiyor olsa da; şirket henüz üzerinde çalışmaya karar verdiği Galaxy akıllı telefon serisine özel bir işlemci yapmadı. Bu, Apple'ın cihazlara yalnızca Apple'dan güç sağlayan A serisi işlemcilere yaptığına benzer bir taktik. 

-

John Wick serisi oyun oluyor – tüm detaylar

John Wick serisi, 2014'te ilk filminin vizyona girmesinden bu yana büyük bir başarı elde etti....

Samsung, kendi işlemcilerini üreten birkaç akıllı telefon şirketinden biri. Güney Koreli şirket, Samsung Exynos markası altında; amiral gemisi işlemcilerden bütçe dostuna veya orta sınıfa kadar bir sürü işlemciye sahip.

Son zamanlarda şirketin Samsung Galaxy akıllı telefonlarında kendi işlemcilerinin kullanımını artıracağına dair haberler geliyordu. Ayrıca amiral gemisi cihazlar için özel bir işlemci üzerinde çalıştığı ortaya çıkmıştı.

Şimdi, Kore’den gelen yeni bir rapor; Samsung Electronics’in Cihaz Çözümleri (DS) Bölümünün özellikle Samsung Galaxy serisi akıllı telefonlar için bir Uygulama İşlemcisi (AP) geliştirmeye başladığını iddia ediyor.

Samsung, yıllardır Exynos işlemciler üretiyor olsa da; şirket henüz üzerinde çalışmaya karar verdiği Galaxy akıllı telefon serisine özel bir işlemci yapmadı. Bu, Apple’ın cihazlara yalnızca Apple’dan güç sağlayan A serisi işlemcilere yaptığına benzer bir taktik. 

Ancak, Samsung’un yeni AP’sinin 2025’e kadar piyasaya çıkması beklenmiyor. Genel bir özellik yerine tek bir ürün hattına odaklanan optimizasyon, Samsung’un kesinlikle daha iyi performans ve düşük güç tüketimi sunmasına yardımcı olacak.

-- Reklam --

Dünyanın İlk Elektrikli Uçan Dairesi Shenzhen’de Kalkış Yaptı

Dünyanın ilk insanlı “uçan dairesi” ilk uçuşunu Shenzen Talent Park'ta gerçekleştirdi. Tamamen Çin'in Shenzhen kentinde geliştirilen bu dikkat çekici...
Ayşen Sıla
Ayşen Sıla
Yeni dünyaya olan merakımla birlikte pekişen yazım alanında da kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Tam şu anda kendi kitabımı kaleme alırken, dünyamızı kuşatan ve hayatımızın bir parçası haline gelen teknolojiye dair her şeyi ilgiyle takip ediyorum.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!