Ana SayfaTeknoloji HaberleriSamsung Telefon Satışlarında Apple’ı Devirdi!

Samsung Telefon Satışlarında Apple’ı Devirdi!

-

vivo, Katar 2022 FIFA Dünya Kupası’nın resmi akıllı telefonu oldu

FIFA Dünya Kupası 2022, Katar'ın ev sahibi olduğu iki aydan kısa bir süre içinde (21...

2016’nın ilk çeyreğinde hangi firmanın ne kadar telefon satışı gerçekleştirdiği Gartner tarafından açıklandı. Samsung, Apple’a fark attı. Detaylar haberimizde.

Akıllı telefon pazarında liderlik koltuğundaki isim sürekli değişiklik gösterebiliyor. Bu yıla dek Apple ve Samsung arasındaki mücadeleye diğer firmalar dahil olamazken Huawei, Oppo, Xiaomi gibi Çin menşeili firmalar uzun çalışmaların sonucunda kendilerini duyurmayı başardılar.

Gartner’in yayınladığı 2016’nın ilk çeyrek raporuna baktığımızda 81 milyon ünite satışı ile Samsung akıllı telefon pazarında çok değerli bir firma olduğunu tekrar kanıtladı.

Apple tahtından oldu!

Apple cephesindeyse kara bulutlar dolaşıyor. Düşüş üstüne düşüş yaşayan firma, telefon satışlarında da düşüşe devam etti. Apple 2015’ın ilk çeyreğinde 60 milyon telefon satmayı başarmışken, 2016’nın ilk çeyreğinde 51 milyon cihaz satabildi.

Samsung Telefon Satışlarında Apple’ı Devirdi!

Rapordaki yükseliş rakamlarına göre asıl başarıyı Oppo ve Huawei sergilemiş gibi duruyor. Geçtiğimiz yıl 18 milyon adet satışını 28 milyona çıkaran Huawei ve 6 milyondan 16 milyona yükselen oppo, samsung, gartner, satış rakamları, bu yılın hızla yükseliş gösteren firmaları oldular.

-- Reklam --

Pixel 7 Pro özellikleri, Tensor G2 yonga setine işaret ediyor, başka yükseltme yok

Yeni Pixel 7 serisinin özellikleriyle ilgili gelen raporlar, bu noktada neredeyse bir yaşında olan mevcut Pixel 6 nesline kıyasla...

1 Yorum

  1. Bu rakamlar giriş ve orta seviyeli cihazlarıda kapsıyor apple tarafında sadece bir tane orta seviyeli se modeli var bunu göz önünde bulundurmak lazım

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.