Ana SayfaTeknoloji HaberleriSamsung Telefon Satışlarında Apple’ı Devirdi!

Samsung Telefon Satışlarında Apple’ı Devirdi!

-

Star Wars KOTOR Remake Ne Zaman Çıkacak?

Oyuncuların uzun zamandır beklediği, sosyal medya başta olmak üzere hemen her gün onlarca paylaşım yapılan...

2016’nın ilk çeyreğinde hangi firmanın ne kadar telefon satışı gerçekleştirdiği Gartner tarafından açıklandı. Samsung, Apple’a fark attı. Detaylar haberimizde.

Akıllı telefon pazarında liderlik koltuğundaki isim sürekli değişiklik gösterebiliyor. Bu yıla dek Apple ve Samsung arasındaki mücadeleye diğer firmalar dahil olamazken Huawei, Oppo, Xiaomi gibi Çin menşeili firmalar uzun çalışmaların sonucunda kendilerini duyurmayı başardılar.

Gartner’in yayınladığı 2016’nın ilk çeyrek raporuna baktığımızda 81 milyon ünite satışı ile Samsung akıllı telefon pazarında çok değerli bir firma olduğunu tekrar kanıtladı.

Apple tahtından oldu!

Apple cephesindeyse kara bulutlar dolaşıyor. Düşüş üstüne düşüş yaşayan firma, telefon satışlarında da düşüşe devam etti. Apple 2015’ın ilk çeyreğinde 60 milyon telefon satmayı başarmışken, 2016’nın ilk çeyreğinde 51 milyon cihaz satabildi.

Samsung Telefon Satışlarında Apple’ı Devirdi!

Rapordaki yükseliş rakamlarına göre asıl başarıyı Oppo ve Huawei sergilemiş gibi duruyor. Geçtiğimiz yıl 18 milyon adet satışını 28 milyona çıkaran Huawei ve 6 milyondan 16 milyona yükselen oppo, samsung, gartner, satış rakamları, bu yılın hızla yükseliş gösteren firmaları oldular.

Netflix DVD Kiralama İşini Kapatıyor

Netflix son DVD kiralamalarını göndererek şirketin bugünkü yayın devi haline gelmesine yardımcı olan bir dönemin sonuna işaret etti. Şirket...
Selin Polat
Selin Polathttps://www.cepkolik.com
Boğaziçi Üniversitesi'ni bitirdikten sonra kendimi teknolojiye verdim ve her türlü teknolojik ürünler ile ilgilendim. 1 Nisan itibari ile de Cepkolik.com ekibinde yer aldım. Ekibimizle birlikte teknoloji ile ilgili en güncel haberleri ve incelemeleri sizlere tüm detayları ile birlikte ulaştırmayı hedefliyoruz

1 Yorum

  1. Bu rakamlar giriş ve orta seviyeli cihazlarıda kapsıyor apple tarafında sadece bir tane orta seviyeli se modeli var bunu göz önünde bulundurmak lazım

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz