Samsung ve HiSilicon işlemcilerini mobil üreticilere pazarlayacak

Samsung ve HiSilicon işlemcilerini diğer üreticilere de satacak

Mobil dünya büyük bir kazanç kaynağı haline gelince şirketlerde kendi karlarını arttırabilmek için daha yeni alanlara açılıyorlar. Bunlardan en sonuncusunu da Samsung ve HiSilicon yaptı. Bundan sonra Samsung’un Exynos işlemcisini ve HiSilicon’un Kirin işlemcisini farklı marka ve modellerin içerisinde görebilmemiz mümkün olacak.  Exynos işlemciler aslında Samsung’un cihazlarının ana özelliği ve Kirin de Huawei’nin üst seviye cihazlarının fakat şirketlerin söylediklerine göre işlemcilerini kısa süre sonra diğer akıllı telefon üreticilerine pazarlamayı düşünüyorlar.

Tabii ki son zamanlarda cihazların içerisinde çok fazla buşunabilen Qualcomm ve MediaTek’den sonra böyle bir satışın gündeme gelmesi söz konusuydu. Artık mobil cihaz üreticileri de daha farklı ve daha güçlü işlemci çiplerine ihtiyaç duyuyorlar. Belki de Samsung’un ve HiSilicon’un işlemcileri akıllı telefon üreticileri için yeni bir seçenek olabilir.

Ayrıca; Exynos işlemcisi daha önce zaten Meizu’nın MX amiral gemisi serisinde, ORIGEN de Lenovo K860 da Lenovo P700i de ve Hyndai T7 Tablet cihazlarında kullanılmıştı.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0