Samsung, yeni amiral gemisi Galaxy S7 için önemli bir karar aldı

Samsung 2015 yılında Android alanında en büyük rakibi olan HTC’nin çıkarttığı akıllı telefon fazla bir yenilik sunmayınca kullanıcılar Samsung’un teleofonlarına yönelmişti. Samsung yeni amiral gemileri ile büyük bir başarı yakalasa da akıllı telefonlarını gereksiz yere pahalı fiyattan satışa çıkarmıştı. Samsung, yeni amiral gemisi Galaxy S7 için önemli bir karar aldı.

Çin’in en büyük sosyal ağı Weibo isimli sosyal ağda Samsung’un üst düzey çalışanlarından biri, firmanın yeni ürünlerinde yeni bir fiyat politikası izleyeceğini ifade etti. Bu yöneticinin sonradan silinen paylaşımı ise basına sızdı. İddialar eğer doğru ise Samsung, önce ki modellerine göre Galaxy S7 modelinde, daha uygun bir fiyat belirleyecek. Galaxy S6’nın fiyatından %10 daha ucuz olarak satışa çıkacağı iddia edilen Samsung Galaxy S7, fiyatı ile kullanıcıları etkilemeye çalışacak. Bu sayede Samsung, iPhone ve diğer Android cihazlar arasında rekabet bir hayli artacak gibi görünüyor.

Samsung’un izlediği bu uygulamaya benzer bir hamleyi LG firmasında da görmüştük. LG, G4 modelinde rakiplerine göre bir hayli daha uygun bir fiyat politikası izleyerek kullanıcıların dikkatini çekmişti. Şimdi aynı durum Samsung’un gelecek olan yeni amiral gemisi Galaxy S7 için de geçerli olacak gibi duruyor. Geçtiğimiz yıllardaki Galaxy S modellerinin fiyatına bakarak Galaxy S7’nin 600 Doların altında satışa çıkacağını söyleyebiliriz. Döviz kuru bu şekilde kalırsa, Galaxy S7 çıktığında %10’luk düşüş ile birlikte ülkemizde 1999 TL bandında kalabilir ve böylece daha alınabilir olabilir.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0