Samsung Zamanla Çöküş İçine Girebilir

Akıllı telefon piyasasında son derece hararetli çalışmalar yürüten teknoloji firmaları, her geçen gün yeni özelliklere sahip olan akıllı telefonları piyasaya sunmak amacında gayret gösterme konusunda daha aktif emek harcamaya çalışıyorlar. Böylelikle daha fazla aktif halde bulunmayı sağlayarak, daha da kullanışlı bir biçimde sürekli olarak kullanımda kalacak teknolojik ürünleri piyasaya sunacaktır.

Samsung Çökme Tehlikesiyle Karşı Karşıya

Rick Osterloh kehaneti

Rick Osterloh’tan Yeni Kehanet


Ortaya atılan son iddiaya göre Samsung zaman içerisinde gerileme göstererek çöküş içerisinde bulunabilir. Amerikan eksenli çalışma sergileyerek piyasada adından sıkça söz ettiren Apple karşısında tutunamayacağı yönünde söylemler de sık sık gündemde yer almaya başladı.

Samsung’un başarısız grafiğine ilişkin bir kehanet de Motorola’nın yöneticisinden geldi. Lenovo bünyesinde çalışan Motorola müdürü Rick Osterloh, Samsung’un bu şekilde devam ettiği takdirde zaman içeisinde çökme işlemine maruz kalacağını belirten açıklamalarda bulundu.

Osterloh, söz ettiği bu iddiayı, Samsung’un başarısız satış grafiklerine dayandırarak söylediğini belirterek, bu konuda bir çare bulamadıkları takdirde olumsuz sonuçlarla karşılaşmaktan kaçamayacaklarını belirtti.

Osterloh’un önceki tahmini olan Nokia’nın piyasanın çökeceği bağlamında haklı çıkmıştı. Günümüze baktığımızda durumun ortada olduğunu görebildiğimizden dolayı, Samsung aleyhine gelişmelerin kapıda olduğunu zaman içerisinde görebilir; her geçen gün daha olumsuz sonuçlara ulaşabilecek düzeyde kendisini gösterecektir.
Galaxy S5 modelinde olumsuz sonuçla karşılaşarak, istenilen satış grafiğine ulaşamayan Samsung, bu şekilde gitmeye devam eder ve yeni çıkaracağı Galaxy S6 modelinde de kendini gösteremezse olumsuz sonuçlara maruz kalabilir.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0