Samsung’a Ceza Geldi

Teknoloji firmalarının birbirleriyle sürekli bir yarış halinde olduğu doğrulanabilir. Yalnız bazı şirketler, bu rekabetlerde bir adım önde olabilmek için haksız rekabet unsurlarını kullanarak, daha da başarılı olmayı hedefleyebilir. Bu tür haksız kazanç sağladıklarına dair kanıtlar ortaya çıkarsa; hem ağır bir şekilde cezalandırılır hem de markaya olan güvende düşüş gözlemlenir.

Samsung, Haksız Rekabetin Kurbanı

Samsung firması bu tür haksız rekabet unsurlarının birini uygularken teşhir edildi ve İtalyan Mahkemeleri tarafından 1 milyon euro cezaya çarptırıldı. Samsung’un bu cezaya çarptırılma nedeni ise akıllı telefonlarda ve tabletlerde bulunan dahili hafızanın belirtilenden daha az olmasıymış. Sizlerin de bilidiği üzere akıllı telefon ve tabletlerde; dahili hafıza 8 GB, 16 GB, 32 GB şeklinde devam eder. Yalnız Samsung firması, kullanılabilir hafızayı bu seviyede belirtse de kullanılan alan daha az düzeyde seyreder.

Örnek vermek gerekirse GalaxyS4’ün dahili hafızas 16 GB düzeyindeydi. Yalnız kullanılan alan 8 GB’ın üzerine çıkamıyordu. Gelen eleştirilerden sonra Samsung; bir güncelleme yayınlayarak kullanılan hafızayı 9 GB’a yükseltmiş ancak bu alacağı cezadan kurtulmasını sağlayamamıştı.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0