Samsung’un Gelirleri Düşmeye Devam Ediyor

Güney Koreli teknoloji firması Samsung, mali açından kriz ortamında bulunmaya devam ederek; her geçen gün daha da kötüye gidiyor. Yılın açıklanan ilk çeyrek rakamlarına göre de belirlenen grafiklerde belirli bir düşüş ile karşılaşan Samsung yöneticileri, piyasaya sürdüğü yeni modellere rağmen gerilemeyi durdurmuşa benzemiyor.

Samsung’dan Kemer Sıkma Politikası

Samsung'un gelir seviyesi giderek düşüyor.
Geçen yılın bu zamanlarında ortaya çıkan rakamlarla kıyaslandığında teknoloji firmasının halen daha düşüş sergilediğini gözlemlemek mümkün oluyor. Bu aşamada % 39 oranında azalan bir kar oranını görmek mümkün olurken; Samsung’un gelirlerinin 4,3 milyar dolara gerilediğini söylemek de durumu özetleyen bir seçenek olarak değerlendiriliyor.

Samsung’un piyasaya yeni sürdüğü akıllı telefon modelleri olan Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge modellerinin de bu kazancın düşmesinde etkisi bulunuyor. Bu iki akıllı telefon modelinin satışında görülen artışların meydana gelmesiyle doğru orantılı olarak; bu kar oranının artacağı öngörülüyor. Akıllı telefon piyasasının önemli firmalarından bir tanesi olan Güney Koreli teknoloji devinin kar marjını arttırmak için farklı yöntemler de uygulayacağı söyleniyor.

Konuya ilişkin değerlendirmeleri paylaşan Samsung, bu kapsamda kazanç oranlarını çift haneli rakamlarda tutmak için girişimlerde devam edeceklerini belirterek; pazarlama faaliyetlerini daha da önemseyerek; bu aşamada yeterli sonuçlara ulaşma noktasında kendilerini göstereceklerini belirttiler. Cihaz üretimi kadar pazarlama faaliyetlerine de önem göstermeleri durumunda kazanç oranı ilerleyen günlerde artış gösterebilir.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0