Ana SayfaTeknoloji HaberleriSamsung'un gelirleri düşüşte!

Samsung’un gelirleri düşüşte!

-

Güney Kore merkezi olarak piyasada bulunan en köklü isimlerden birisi Samsung, bu senenin ikinci çeyreğini kamuoyuna açıkladı. Açıklanan rakamlara göre ise Samsung’un %20 küsürlük bir kar düşüşü ile karşı karşıya kaldığı gözlemleniyor. Samsung’un elde ettiği kar oranı 7.1 milyar dolar olarak açıklandı oysa yılın ikinci çeyreği için Samsung’un hedefi ortalama olarak 8 milyar dolar rakamına ulaşmaktı.

Piyasanın en iyi telefon üreticilerinden biri olmasına karşın Samsung’un artık etrafında çok fazla rakibi var ve bu rakipleri hiçte eskisi kadar zayıf değiller. Samsung’a göre de bu düşüşün temel noktası elbette Avrupa ve Çin pazarında zarar etmelerinden kaynaklanıyor. Bilhassa Xiaomi, Samsung’un Çin üzerindeki pazar payını en etkili şekilde düşüren isimlerden birisi.

Avrupa kanadında ise Samsung LG, HTC ve Sony gibi köklü firmalar ile rekabet içerisinde yarışıyor. Bildiğiniz gibi yakın bir gelecek içerisinde Samsung’un yeni cihazı olan Galaxy Note 4 duyurulacak bakalım yeni duyurulacak olan cihaz ile birlikte üçüncü çeyrekte Samsung açığını kapatabilecek mi?

-- Reklam --

Youtube kanalımıza abone ol! Mi Band 6 ya da Steelseries Rival 3 senin olsun.

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.