Sanal Arkadaşlık Sitelerine Dikkat Edin

Sanal ortamda arkadaşlıklar edinerek, web ortamında da çevre oluşturmak ve bunu gerçek hayata lanse etmek isteyebilirsiniz. Bunun için üyelikler alarak, aktif bir kullanımla zamanla bu düşüncenizi hayata da geçirebilir, söz konusu anlamda faaliyetler içerisine girebilirsiniz. Bu konu hakkında dikkat etmeniz gereken bazı hususlar da yok değil.

Arkadaşlık Sitelerindeki Güvenlik Açıkları

İBM'den uyarılar

İBM, arkadaşlık sitelerine girerken dikkatli olunması konusunda uyardı


Dünyaca ünlü bilişim firması IBM tarafından açıklanan bu hususlar esnasında dikkat etmeniz gereken noktaara da değinilerek, söz konusu arkadaşlık sitelrei bağlamında nasıl dikkat edilebileceği konusunda bilgilendirme işlemi uygulanıyor.

İnternet ortamında yer edinen arkadaşlık sitelerinin yüzde 60’ında güvenlik açığı bulunmakla beraber, farklı Wi-Fi seçenekleri uygulayarak girdiğiniz takdirde, elinizde bulunan bilgileri paylaşıma sunma noktasında bulunabiliyorsunuz. Bu açıdan bakıldığında son derece önemlibir sorun olarak karşılaşılan bu durum karşısında tüm bilgilerinizi riske edebileceğiniz durumlarla yüz yüze gemiş oluyorsunuz.

Ekim ayından itibaren başlatılan araştırma çalışmalarının sonucunda ortaya çıkan 41 arkadaşlık sitesi incelemeye alınarak, Google Play Store’da yer edinen uygulamaları hakkında kapsamlı bir bilgi edinme çabası içerisine girildi. Bunun dışında 26 arkadaşlık sitesinin güvenlik önlemleri orta seviyelerde seyrettiği de ortaya çıkan bir diğer gelişme oldu.

Bu tür arkadaşlık sitelerinde bulunduğunuz durumlarda gerçekleşene olası bir hack işlemi yada siber saldırısı durumunda mobil cihazınıza virüs bulaşabilir. Size ait bilgilere erişilerek, çalınma durumuyla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0