Sanal Zorbalara Dikkat Edin

2014-2015 eğitim döneminde yarıyıl tatiline girilerek; 2 haftalık bir dinlenme süreci başladı. Bu tatilden yaklaşık olarak 18 milyon öğrenci yararlanırken, ailelerin de bu süre zarfında zaman zaman soğuk terler dökmesi kaçınılmaz olacak. Tehlikeli olarak adlandırarak, sokaklara salmadığımız çocuklarımızı, sanal alemde daha büyük tehditler bekleyebilir. Bu yüzden ekstra bir denetlemeyle çocuklarımızın daha da üzerine düşmemiz; söz konusu tehlikelere maruz kalmamalarını sağlayabiliriz.

İnternet’in Tehlikelerine Karşı Dikkatli Davranın

İnternet portalını kötü amaçlar için kullanan birçok kişi bulunuyor. Sanal taciz, küçük düşürme ve hakaret etme gibi davranışların da bu bağlamda sıkça karşılaşılabilir olması sebebiyle daha dikkatli davranılarak; çocuklarımızın bilgisayar başında nelerle uğraştığı yönünde bir kontrol evresini sürekli ve aktif bir biçimde yerine getirmemiz gerekiyor.

Özellikle kamera ve ses kaydı konusuna son derece dikkat çekerek, web aleminde cinsel istismarın çocuklarımıza lanse edilmemesi için gayret göstermeliyiz. Bu sonuçlara denk gelmemek için de filtre programları uygulayarak, çocuklarımızın daha güvenli bir ortamda internette vakit geçirme olanaklarına sahip olacaklardır.

Sanal zorbalıkların son derece fazla olduğu internet ortamında, henüz tecrübe sahibi olmayan çocuklarımızı her konuda istismar edecek olan kişilik bozukluğu ve sapkınlık özellikleri taşıyan insanlardan korumamız gerekmektedir. Bunun için titiz bir davranış sergilemek her ebeveynin gerçekleştirmesi gereken sorumluluklarından bir tanesidir. Bu bağlamda da korumacı bir politika izleyerek, bu tutumdaki insanlara karşı, ebatlarına kol kanat germe içgüdüsüne sahip olarak faaliyete geçmelidirler.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0