Ana SayfaTeknoloji HaberleriSelfie Çekmek İsteyen Turist, 126 Yıllık Heykeli Devirdi!

Selfie Çekmek İsteyen Turist, 126 Yıllık Heykeli Devirdi!

-

Selfie çekerken 126 yıllık heykeli deviren turist heykeli kırdı.

Son zamanlarda büyük bir önem kazanan ve ilgi odağı olan selfie akımı, bazı ‘küçük’ kazaların yaşanmasına neden olabiliyor. En iyi selfie’yi çekebilmek adına birbirleriyle kıyasıya yarışan insanlar, bu amaçları doğrultusunda kendilerine, çevresine ve hatta etrafındaki canlılara zarar verebiliyorlar.

Selfie çekerken işi abartan ve etrafına zarar veren kişilere bir yenisi daha eklendi. Portekiz’i gezmek adına ülkeye turist olan birisi (ismi açıklanmadı), gittiği bölgede bulunan tarihi heykel ile fotoğraf çekmek istemiş. Heykelle çektiği fotoğraflaran haz etmeyen ve daha iyi bir fotoğraf çekebileceğini düşünen turist, heykele tırmanmayı ve selfie çekmeyi aklına koymuş. Bu saçma planını uygularken heykelin dengesini bozan turist, tam 126 sene önce yapılmış olan heykelin yere düşmesine ve parçalanmasına neden olmuş.

Heykelin düştüğünü gören düşük zekalı turist, anında olay yerinden kaçmaya çalışmış ancak bölgede bulunan polisler tarafından yakalanmış. Tarihi eseri yok etmesi nedeniyle mahkemeye çıkartılacak olan turist, hapis cezasıyla karşı karşıya.

-- Reklam --

Youtube kanalımıza abone ol! Mi Band 6 ya da Steelseries Rival 3 senin olsun.

1 Yorum

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.