Selfie Nedir, Selfie Nasıl Çekilir?

2013 yılında damga vuran selfie nedir?, herhangi bir fotoğraf makinesinin kullanılması ile insanların kendini fotoğraf çekmesi anlamına gelmektedir. Bu bakımdan otoportre olarak da tabir edilen selfie, kısa sürede tüm dünyada yankı bulurken özellikle sosyal medyada popülerlik kazandı.

Bu popülerliği ile birlikte 2013 yılının kelimesi seçilen selfie, Türkiye’de de ilgi görmüş ve pek çok kişi tarafından sosyal medya üzerinden ilginç selfie çekilmiştir. Ülkemizde özellikle Türkçe anlamı konusunda tartışmaların yaşandığı selfie için öz çekim kelimesi uygun görülse de selfie olarak kullanımı halk tarafından benimsendiği için daha çok selfie kullanılmıştır.

Selfienin bu kadar geniş kitleler tarafından kullanılması bu konuda herkesin ilgisi çekmekle birlikte özelikle uzmanlar tarafından detaylı bir şekilde ele alınmıştır. Selfienin bir global bir hastalık olduğu belirtilirken kişilerin bu konuda bağımlılık yaratmadan, gerektiği kadar selfie çekmesi önerilmiştir.

Selfie çekmek için herhangi bir fotoğraf çekeceğiniz cihazınızın olması yeterlidir. Kendinizi uygun açıyı bularak kameradan çekmeniz yeterli olacaktır. Özellikle Retrica gibi özel programlar yapılan selfie için farklı filtreler de kullanılmaktadır.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0