Ana SayfaTeknoloji HaberleriSeverek İzlediğimiz Kanallar Dolandırıyor

Severek İzlediğimiz Kanallar Dolandırıyor

-

Günümüzde gelişen teknoloji ile beraber, her geçen gün yeni bir ürün, teknoloji dünyasında insanlar ile buluşuyor ve satışa sunuluyor. Bu konuda yapılan açıklamalar doğrultusunda televizyon dünyasında kanallar bin bir türlü iş çevirdi doğrultusunda. Türksat tarafından izinli kanalar bu grupta nitelendirilmez fakat farklı yollarla izin alıp ya da almayan yayın akışına katılan kanalar var ve bu kanallar insanları dolandırmaktadır. Bu konuda yapılan ve alınan önlemler bir işe yaramayıp, bu dolandırıcıları engellemeye yetmemektedir. Bu konuda alınan önlemler, insanların dolandırılmasına her hangi bir engel teşkil etmemekte ve bu konuda sayıca oldukça fazla bir insan, dolandırılıp paralarını kaybetmektedirler.

Alınan Önlemler Bir İşe Yaramamakta

Bununla beraber, yasal işlemlere başvuranlar da, şikayet edenler de hiçbir şekilde bir sonuç alamamaktadır. Dolayısıyla bu kanalların kayıtları bulunamamaktadır. Bunların en yaygın olanları ise televizyon da çıkan ve telefon satışı yapan kanallardır. Bu konuda satılan telefonların bir çoğunun piyasa değeri 50- 60 lira olduğu kanıtlanmakla beraber, gönderim masrafı adı altında 200 liraya satılan ve bedava gönderdiklerini söyleyen bu kanallar, insanları dolandırmaktadır.

siber-dolandırıcılar

Bunun yanı sıra ise bu kanallar, gönderdikleri bir dilekçe ile kart aidatlarını geriye alabileceklerini vaat ederek belli bir ücret karşılığında insanlara bu dilekçeleri göndermektedirler. Bu konuda alınan yasal önlemler ve yaptırımlar, söz konusu dolandırıcılıkta hiçbir etki yaratmayıp, dolandırılan insanlar da bu konuda çaresiz kalabilmektedirler.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here