Ana SayfaTeknoloji HaberleriShuttle Slim PC, artık Türkiye'de

Shuttle Slim PC, artık Türkiye’de

-

Bilgisayar deyince akla gelen ilk görüntülerden bir tanesi, standart bir kasa diyebiliriz. Gerçi dünya genelinde tablet ve akıllı telefon kullanımı arttığından bu yana günlük kullanımda kasalı bilgisayarlar sadece yüksek performans gerektiren uygulamalar için kullanılıyor. Örneğin günlük sadece e-posta ve sosyal medya hesaplarınızı kontrol etmek istiyorsanız koca bir kasa yerine küçük bir tablet almanız daha mantıklı oluyor.

Küçük, ince ve tasarruflu!

Shuttle tarafından geliştirilen ve DataStar tarafından Türkiye’ye getirilen Shuttle DS61, oldukça ince diyebiliriz. 43mm kalınlığında olan bu cihaz, daha çok dijital reklam tabelalarında kullanılıyor, bunun yanı sıra LCD monitör veya TV arkalarına monte edilebiliyor. Diğer bir özelliği de çift Gigabit LAN desteğinin bulunması, bu sayede standardın çok daha üstünde veri hızı sağlanabiliyor.

Shuttle DS61 (2)

Cihaz 90 W değerinde enerji tüketiyor, bu özelliği oldukça tasarruflu olduğunu gösteriyor diyebiliriz. Diğer bir özelliği de Full HD görüntü kalitesini desteklemesi, cihaz üzerinde HDMI çıkışı yer alıyor. Cihazın fiyatı ile ilgili henüz resmi bir açıklama gelmiş değil. Shuttle DS61, günlük kullanımdan ziyade daha çok endüstriyel  kullanım için tercih edilen bilgisayarlardan bir tanesi ama tabi ki günlük kullanımda bu bilgisayar kullanılmıyor diyemeyiz. Intel işlemci ile çalışmakta olan cihaz, DDR3 RAM teknolojisini kullanıyor. Cihaz üzerinde 2 adet USB 3.0 çıkışı yer almakta, bu sayede hızlı aktarım gerçekleştirmek mümkün. Gelişmeler için takipte kalınız.

-- Reklam --

Youtube kanalımıza abone ol! Mi Band 6 ya da Steelseries Rival 3 senin olsun.

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.