Ana SayfaTeknoloji HaberleriSiber Saldırılar En Çok Hangi Ülkelerden Yapılıyor?

Siber Saldırılar En Çok Hangi Ülkelerden Yapılıyor?

-

Huawei Mate 50 Pro İnceleme

Geçtiğimiz birkaç yıl Huawei için kolay olmadı. Yine de pes etmedi ve her nesil piyasaya...

Günümüzde artık saldırılar internet üzerinden gerçekleşiyor. Biz internet üzerinden gerçekleşen siber saldırıların en çok hangi ülkelerden yapıldığını öğrenmek ister misiniz?

Artık teknoloji gün geçtikçe gelişiyor. Bu bağlamda da artık internet ortamı insanlar için epey önemli bir hale gelmiş durumda. Örnek verecek olursak; örneğin, artık insanlar bir kişiye veya kuruluşa sinirlendiğinde sinirini reel ortamda değilde internet ortamında belli etmeye çalışıyor ve tepkisini de internet ortamında belirli işlemler yaparak belli ediyor. İnternet ortamında bir kişi veya kuruluşa tepki göstermek ve meydan okumak için artık siber saldırılar yapılıyor. Oldukça yanlış olan bu siber saldırılar her ne kadar dünya genelinde tepki görülse ve yasaklansa da bazı kişi veya gruplar halen siber saldırılar gerçekleştirmektedir.

Peki bu siber saldırılar en çok hangi ülke insanları tarafından yapılıyor?

Siber saldırılar internetin gelişmiş olduğu her ülkede az veya çok bir şekilde yapılmaktadır. Peki en çok hangi ülkelerde siber saldırılar yoğun bir şekilde gerçekleşiyor? Bu sorunun cevabını Akamai şirketi araştırmış ve sonuçları paylaşmış. Sonuçlara göre siber saldırıların %41’lik en büyük bölümü Çin kaynaklı gerçekleşmektedir. Çin’den sonra ABD %25’lik bir oran ile en çok siber saldırı gerçekleştirilen ülkelerden ikincisi olduğu gözüküyor. Listede ülkemizde %1,7’lik bir oranla kendisine dokuzuncu sırada yer bulmuş gözüküyor. Diğer ülkelere ve oranlara aşağıdaki grafikten bakabilirsiniz.

Siber Saldırılar En Çok Hangi Ülkelerden Yapılıyor?
-- Reklam --

Gopro Hero 11 vs DJI Osmo Action 3 Karşılaştırma

Hem DJI Osmo Action 3 hem de GoPro Hero 11 Black, sadece birer saat arayla aynı gün piyasaya çıktı....

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz