Siber Saldırılardan Nasıl Korunurum?

Günümüzde günde 75 binden fazla internet sitesinin hacklendiğini mutlak duymuşsunuzdur, peki 75 bin internet sitesi nasıl oluyor bu kadar hızla hacklenebiliyor?

Aslına bakılırsa dünya üzerinde çeşitli ülkeler tarafından diğer karşı ülkelere saldırılar uygulanıyor, bunların sonucu tüm ülkeler gizli olarak diğer ülkelere saldırı uyguluyor, bunun sonucunda ise günde 75 bin internet sitesinin hacklendiğine şahitlik ediyoruz.

Peki ben nasıl bu saldırılardan korunurum?

Bu yardımcı ve bilgilendirici haber konumuzda sizlerin sadece internet sitenizin güvenliği üzerine yazacağız, dilerseniz başlayalım.

İlk olarak bir internet sitesi oluşturduğunuzda yapmanız gereken ilk şey güvenlik duvarından önce internet sitesi üzerinde virüs taraması yapmak olacaktır, her ne kadar yeni bir internet sitesi üzerinde virüs bulunmasa dahi koruma duvarı etkinleştirilmeden virüs taraması hosting firmasının cpaneli üzerinden yapılmalıdır.

Eğer virüs taraması temiz çıkar ise bundan sonra yapmanız gereken en önemli iş internet sitenizin güvenliği için bir koruma yazılımı satın almanız veya ücretsiz olarak koruma sağlayan online yazılım kullanmalısınız.

Örneğin Cloudflare hem ücretli hem ücretsiz versiyonuyla neredeyse çoğu internet sitesi üzerinde kullanılıyor, koruma duvarı olarak herhangi bir koruma yazılımını etkinleştirdikten sonra geriye yapmanız gereken iki şey kalıyor, güzel ve zor bir şifre seçmeniz ve güzel bir açık tarama programı ile internet sitenizi baştan sona taramanız.

Bu işlemleri uyguladıktan sonra internet siteniz her ne kadar yine hacklenme ve siber saldırılara özellikle bir türlü engellenemeyen DDOS saldırılarısına mutlaka açık olacaktır, ancak bir nebzede olsa lamer gibi önüne gelen hackerlardan korunmak adına üstte söylediğimiz işlemleri uygulamanızı öneriyoruz.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0