Siber Tehdit Riskinde Arbor Etkisi

İnternet gündelik yaşantımızda vazgeçemediklerimizin arasında yer alarak, bu bağlamda kendisini gösteren ve son derece etkili bir biçimde kullanılabiliyor. Yalnız bazı olumsuzluklar da bu tür aşırı kullanım potansiyeli olan noktalarda sıkça rastlanılarak, kötü amaçlar güderek çalışma yapacak olan insanların dikkatlerini üzerinde yoğunlaştırabilir.

Siber Tehdite Karşı Atlas Programı

Arbor Networks

Siber tehditlere karşı artık daha da güvende olacağız


Amerikan siber güvenlik kuruluşu Arbor Networks’un ATLAS isimli siber tehdit algılama teknolojisinde alınan son verilere göre, internet portalında görülebilecek olumsuz unsurlar daha da aktif bir pozisyonda hayatımızda yer alabileceği saptandı. Dünya genelinde dağılım gösteren 330 teknoloji merkezinden alınan verilere göre saniyede 120 terabaytlık bir veri aktarımı sağlanabilindiği de görüntülenmektedir. Bu gelişme kendi lehimize gelişecek bir yer de durarak hem bireysel hem de kurumsal anlamda önlemlerimizi almamızı daha da kolay bir şekilde almamızı sağlayacak düzeyde bulunacaktır.

Arbor bu denli veri paylaşımını bünyesinde bulundurarak, diğer teknoloji merkezleri ile sürekli irtibat ağı oluşturduğundan dolayı herhangi bir olumsuzluğa anında müdahale şansının doğmasına yönelik çalışma sergiliyor. ATLAS adı verilen programın da bu tür tutumda etkisi fazlasıyla büyük olduğu yadsınamaz. Böylelikle istenilen seviyede oluşturulan güvenlik duvarları daha aktif bir kullanıma biçiminde bulunulabilinerek, bu bağlamda daha da dikkatli bir tutum sergileyecek anlamda adından söz ettirecektir.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0