Siber terör örgütleri kullanıcıları hedef alıyor

Hackerlar denince akla ilk gelen kötücül kişiler olsa da beyaz şapkalı hackerlar, hatta siyah şapkalı hackerlar dahi zaman zaman sizler için iyilik yapıyor denebilir, örneğin siyah şapkalı bir hacker tarafından sizin internet sitenizin hacklendiğini düşünürseniz bu sayede siyah şapkalı hackerın aslında sizin için yardım yaptığını bilmelisiniz.

Ama nasıl oluyor benim internet sitemi hackleyen kişi bana nasıl yardım etmiş nasıl iyi oluyor? Sorusunu mutlaka soracaksınız, ilk olarak belirtmemizde fayda var sizin internet siteniz o an siyah şapkalı hacker veya siber terör örgütü denilen son yıllarda internet üzerinde banka hesapları gibi parasal konularda kullanıcı hesaplarını sıfırlayan kişiler sizin internet sitenizi hacklemese sizler internet siteniz üzerinde açık olduğunu bilmeyeceksiniz ve ilerleyen zamanlarda bu açık sizin siteniz için oldukça gizemli bir durum haline gelecek.

Bizler gelelim asıl haberimize, son zamanlarda internet olsun, televizyon olsun her adımda sözünü duyduğumuz terör örgütü IŞID hakkında son olarak geçim kaynağının internet olduğu öğrenildi.

Dünyanın en zengin terör örgütü.

Elinde bulundurduğu 1.5 milyar dolar sterlin gibi bir miktar paraya sahip olan IŞID bu parayı nasıl kazanıyor? IŞID hakkında bugün gelen bilgilerde IŞID tarafından kazanılan paraların internet üzerinden IŞID militanı hackerlar tarafından kazanıldığı iddia edildi.

Gelen bilgilere göre IŞID militanı hackerlar internet üzerinden farklı ülkelerin iş adamları ve banka hesaplarını hackleyerek milyar dolarlık bir iş adamını saniyesinde fakir bir duruma düşürebilecek güçte.

Günümüzde her ne kadar bu tür olaylar Türkiye üzerinde de olsa da genellikle sıfırlanan hesaplar hakkında limit olmadığından dolayı iş adamları maalesef banka hesaplarının hacklendiğini vs gibi açıklamaları açıklamıyor.

IŞID gibi hackerların elinde bulunan neredeyse tüm paranın gelir kaynağı hackerlar dendiğinde kullanıcılar haliyle bir endişeye kapılıyor, endişeye kapılmanıza gerek yok diyebiliriz, kart şifrenizi internet üzerinde paylaşmadıysanız, kartınızın resmini çekip herhangi bir hesap nosu vs İBAN gibi bilgilerini başka kullanıcılar ile paylaşmadıysanız, mobil bankacılık kullanırken kendi servis sağlayıcınızın ip adresi ile işlem yapıyorsanız bu gibi olayların başınıza gelme olasılığı oldukça düşüktür denebilir.

 

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0