Şifreniz Bunlardan Birisi Olmasın

Sosyal medya hesapları ile beraber insanlar hayata bağlanmaktadır. Bu konuda yapılan açıklamalara göre bu sosyal medya uygulamalarının insanlar üzerindeki etkisi, hastalık neticesine ulaştığı yönündedir. Dolayısıyla bu platformlardaaktif olarak gelişmeleri takip etmek isteyenler, belli başlı oluşturacakları şifrelerilekendi sosyal medya hesaplarına giriş yapabilmektedirler. Bu konuda yapılan ve oluşturulanşifrelerin gerekçesi ise sosyalmedya hesaplarının güvenliği ve gizliliğidir. Bu konuda yapılan ve oluşturulan şifreler,oluşturyulurken panel tarafından bir takım tavsiyelerde bulunulur. Fakat çoğu insan bu tavsiyeleri dikkate almamaktadır.

Bu Şifreleri Kullanmayın

Aslında bu tavsiyeler, oluşturulacak olan sosyal medya hesabının gizliliği içindir. Bu nedenle insanlara bazı tavsiyelerde bulunyulur. Uzmanlar tarafından yapılan açıklamalara göre bu hesaplar için oluşturulacak olan şifrenin, basit olmaması gerekmektedir. Bu konuda şifreye katılacak olan her rakam ve harf, hackerların işini zorlaştıracaktır. İnsanların oluşturdukları şifreler ise bunca uyarıya ve açıklamaya rağmen, kısa, basit şifreler oluşturmaktadırlar. Bu konuda geçen yılın en çok kullanılan şifreleri, 123456, batman, pasword, 12345, 12345678, baseball, asdfhjklm, isim soyisim, şehir, plaka, monkey, abc123, 1234567890, doğum tarihi, cep telefonu numarası, ev numarası, superman, sanatçı isimleridir. Bu şifreler güvenlik açısından hiç ama hiç iyi olmamakla beraber, uzmanlar ise bu şifrelerin kullanılmaması için uyarmaktadırlar.
password-cracking-590x442
Bu konuda en büyük uyarılar siber saldırıların yoğunlaşması ile başlamıştır. Eğer sizde bu şekilde basit ve kolay bulunabilecek şifreler kullanıyorsanız, değiştirmenizi tavsiye ederiz.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0