Ana SayfaTeknoloji HaberleriŞimdi de GitHup'a bir yasak geldi

Şimdi de GitHup’a bir yasak geldi

-

Berat Albayrak’ın e-posta hesaplarını hackeyen ve sızdırmış olduğu mailleri yüklediği gerekçesi ile GitHub’a da erişim engeli geldi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın e-posta hesaplarını hacklemiş olan RedHack’in ayrıca sızdırmış olduğu mailleri yüklediği düşünülen Dropbox ve Google Drive’ın Türkiye’de engellenmesinin sonra yazılımcıların kullanmış olduğu dosya yükleme platformu olan GitHub da erişim engeli yedi.

Redhack’in, Berat Albayrak’ın mail hesaplarında bulunan 20 GB veriyi yayınlarken kullandığı gerekçesiyle bugüne kadar Dropbox, Google Drive ve OneDrive gibi bilgiler engellenirken, Bilgi Teknolojileri ve İletişimi Kurumu’nun son kararı ise GitHub’a yönelik oldu.

btk

‘ASELSAN VPN KULLANIR ARTIK’

GitHub’ın engellenmesi, oldukça büyük tepkiye neden oldu.

NE OLMUŞTU?

Bakan Albayrak’ın elektronik posta hesapları  RedHack tarafından ele geçirilmişti. Grup 23 Eylül tarihinde , Alp Altınörs ve Aslı Erdoğan başta olmak üzere solcu muhalifler 27 Eylül’e kadar serbest bırakılması istenmiş ve yapılmaması halinde Albayrak’ın hesaplarındaki mailleri yayınlamaya başlayacağını duyurmuştu. Grup, sürenin dolması ile beraber dediğini yapmıştı.

Bazı çevrelerin kendisini hedef göstererek şahsını ve Doğan grubunu yıpratma çabası içine girdiğini’ öne süren Yalçındağ, sızıntı için,“Bu çirkin bir sahtekarlıktır” demişti.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here