Ana SayfaTeknoloji HaberleriŞimdiye Kadar Ki En İnandırıcı Virüs Mesajı

Şimdiye Kadar Ki En İnandırıcı Virüs Mesajı

-

İnternetin gelişimi ile bizler bilgisayar ve telefon bağımlısı olduk. Aslında internet yararlı ve bilinçli kullanıldığında güzel bir sistemdir. Ancak bu interneti kötü amaçlı kullanmaya çalışan hacker ve internet siber tererüstleri oldukça içimiz rahat olmayacak. Şimdide Google adı ile yayılan bir virüs dikkatlerimizi çekti aman dikkat edin.

Virüsler, zararlı yazılımlar, hacker uygulama ve programları… sayıları giderek artıyor. Hiç kimse buna dur diyemez çünkü Trend kelimelere bakarsanız YouTube aramaları dahil Google aramalarınada baktığımızda hacker nasıl olunur, ne yapmamız gerekiyor, site nasıl hacklenir, başkasının bilgisayarına sızma gibi kelimeler şimdiye kadar gittikçe aranan ve hızla arayanın çoğaldığı kelimelerden birkaç tanesi diyebiliriz. Böyle bir dünyada yaşıyorsak bu tür virüs uygulama ve yazıımlarının azalmasını beklemek büyük yanlışlık olur diyebiliriz. Çünkü bu kötü yazılımların sahiplerinin kazançları çok iyi olmaktadır. Örneğin bir tarayıcıyı ele geçirdiklerinde garip garip reklamlar çıkartıyorlar ve günde milyonlarca reklam gösterimi tıklamaları ile parayı birkaç günde kırıyorlar.

Tabi bununla kalmıyor bazen zenginleri takip edip onların girdikleri siteleri bulup o sitelere virüs vererek zengin kişilerin bilgisayarlarını ele geçiriyor ve onların bilgisayarında bulunan banka, kredi kartı ve önemli bilgiler gibi içeriklerin tamamını çalıyorlar. Bu zararlı yazılımlar gittikçe çoğalıyor onun için aman dikkat edin çünküü biraz baktığımızda zararlı yazılım olduğu anlaşılmakta fakat son günlede öyle bir virüs yayıldı ki Google adı ile yapılan virüs paylaşımı tuzağına Google çalışanları bile düştü.

virüs 1

Gezinme oturumunuzu böldüğümüz için üzgünüz. Birkaç ay önce size gösterilen reklamlarla ilgili gizlilik ayarlarınızın güncellenmesi gerektiği hakkında uyarı aldınız. Lütfen hemen Google hesabınızdan reklamları görüntüleme ile ilgili tercihlerinizi güncelleyin. Bunu yapmazsanız hesabınız iptal edilecektir. Sadece aşağıdaki ‘Reklamları görmekten vazgeçmek istiyorum’ ya da ‘Bana reklamları göstermeye devam et’ düğmelerinden birine basarak seçim.

Yazısı karşımıza çıkıyor o kadar inandırıcı yapmışlar ki Google’da yıllarca çalışan kişiler bile bu virüse inanıp tıklıyor ve sonrasında ise bilgisayarlarına sızan virüsleri temizleyemiyor ve tüm bilgisayar bilgileri ele geçiriliyor aman dikkat edelim.

-- Reklam --

Youtube kanalımıza abone ol! Mi Band 6 ya da Steelseries Rival 3 senin olsun.

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.