Ana SayfaTeknoloji HaberleriSınavlarda Google Kullanımı Tartışılıyor

Sınavlarda Google Kullanımı Tartışılıyor

-

İngiltere bugünlerde sınavlarda Google kullanımı tartışması içerisinde. İngiltere’de ulusal sınavları düzenleyen kurulun Başkanı ilginç bir öneride bulundu: Bu tarz sınavlarda internet kullanılmalıdır. İngiltere’ye özgü iki sınav türü için böyle bir öneride bulunan Mark Dawetold, insanların gelecekteki işlerinin doğasına uygun olarak bu sınavlarda internet kullanmalarının çok mantıklı bir hareket olacağını söyledi.

Sınavlarda Google kullanımı onaylanacak mı, onaylanırsa ne zaman sınavlarda uygulanacak? Bu tür sorulara cevap vermeyen Dawetold, birçok eğitimci insanın kendinse destek olduğunu söyledi. Sınavda belirli bir süre verilen öğrencinin, verilen süre içerisinde internetten en iyi şekilde yararlanmak için kısmen de olsa bilgi birikimine sahip olması gerektiğini belirten Dawetold, bu sistem sayesinde öğrenciler arasındaki bilgi akışı da hızlanacak ve artacak dedi.

Sınavlarda Google kullanımıile ilgili sözlerine devam eden Dawetold, önceleri aynı tartışma kitap için de yapılmıştı. Bu bilgileri kafanıza tıkmak yerine sınavda yanınızda ne bulunduracağınız ile ilgili bir şey dedi ve modern dünyada sistem daha çok bu şekilde işliyor diyerek sözlerini bitirdi.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here