Sıra Helikoptere Geldi

Her geçen gün, dünya dışı yaşam merakı insan oğlunun kafasını daha da bir karıştırmaktadır. Bu konuda geçmişten bu güne kadar pek çok araştırma yapılmakla beraber, bir çok teori ortaya atılmıştır. Dolayısıyla her geçen gün bu konuda ara vermeksizin yapılan çalışmalara ve araştırmalara devam edilmektedir. Her geçen gün bu konudaki merak da artmaktadır. Dolayısıyla bu konuda yaptığı çalışmalara, Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi NASA, her geçen gün ağırlık vermektedir ve dünya dışı yaşama yoğunlaşmaktadır. Konu ile ilgili düşünecek olursak en büyük ilgiyi bu konuda şüphesiz, Kızıl Gezegen, yani Mars çekmektedir.

Kendi Kendine Hareket Edebilen Helikopter

Söz konusu gezegende yaşam olup olmaması konusunda pek çok araştırma yapılmakla beraber aynı zamanda da bir çok keşif yapma amaçlı keşif araçları gönderilmiştir. Bu konuda yapılması planlanan en büyük projelerden birisi de söz konusu gezegene sera kurup, bitki yetiştirmek olacaktır. Bunun yanı sıra keşif araçları gönderilen gezegene şimdilerde Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi NASA tarafından yapılan açıklamalara göre bir helikopter gönderilecektir. Söz konusu aracın gönderilme amacı ise, daha önceleri gönderilen araçların ulaşamadığı engebeli bölgelerin keşfedilmesidir.
nasa-marsa-helikopter-yollayacak,X2Ohdn2Cyk65U2wDo3DdGg
Söz konusu keşif aracı, kendi kendine hareket edebilme özelliğine sahip olmakla beraber, aynı zamanda da bir kilogram ağırlığa, 1.1 metre kanat uzunluğuna sahip olacak. Keşif amacı ile gönderilecek olan helikopterin, ne zaman gönderileceği hakkında henüz net bir bilgi olmamakla beraber, bu konuda net bir açıklama da yapılmamıştır.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0