Ana SayfaTeknoloji HaberleriSiri'ye Bunu Söylerseniz Polisi Arıyor!

Siri’ye Bunu Söylerseniz Polisi Arıyor!

-

Apple Iphone telefonları için ürettiği Siri kullanıcılar tarafından gerçekten çok sevildi diyebiliriz. Hatta o kadarki internetini açıp Siri ile muhabbet edenler var ve Siri’nin gizemleri devam ediyor ve bir yeni ilginçlik daha bulundu.

Siri bildiğiniz gibi insan’dan farkı yok artık. Yapmadığı tek şey muhabbet aslında onuda yapıyor ama bir insan gibi değil tabiki ancak bir uygulama için gerçekten iyi diyebiliriz. Söylediğiniz kelimelerin kimine cevap veriyor, kiminde kendini tanıtıyor, kiminde internete bulduğu şeyleri size sunuyor. Siri ile artık telefonumuzu telefona dokunmadan kontrol edebiliyoruz.

turkce-siri

Bidliğiniz gibi İOS 8.3 güncellemesiyle beraber Siri artık Türkçe’yide anlamaya başladı ve ülkemizde özellikle Vine fenomenleri çokca bu konu hakkında yeni bir akım yaratarak yeni vine’lar çektiler. Aslında Siri’nin bu kadar büyümesinde onların büyük payı var diyebiliriz. Ancak Apple Siri’ye o kadar kaliteli bir yapay zeka vermişki Siri bizimle muhabbet’e bile koyuluyor. Ancak Sirinin belli başlı gizemleri var diyebiliriz ve her cevabı birbirinden sırlı ve şimdi yeni bir özelliği daha bulundu.

Siri’ye söylediğiniz şeyler hakkında pek çok cevap aldık ancak bu sefer Siri polisi aradı. Siriye ” Telefonu Şarj Etmesi Gerektiğini Söylerseniz’‘ Siri direk polisi arıyor. Bizde denedik ve gerçekten işe yarıyor ancak Türkçe’de olmuyor ingilizce olarak ”charge my phone 100 percent kelimesini söylerseniz Siri 5 saniye bekliyor ve ardından polisi arıyor.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here