Ana SayfaTeknoloji HaberleriSite Hit Nasıl Öğrenilir?

Site Hit Nasıl Öğrenilir?

-

Günümüzün teknoloji çağında neredeyse her şeyi öğrenmek mümkün, ancak sitelerin günlük kullanıcı verilerini öğrenmek hala merak konusu.

Peki bir internet sitesinin hit sayısını nasıl öğrenebilirim?

Aslına bakılırsa bir internet sitesinin net olarak hitini öğrenmek site sabibi dışında bir kişi bilgi vermedikçe imkansız, ama gerçeğe benzeyen ve neredeyse yakın tahmin yapan analiz sonuçları ile beraber bir sitenin günlük tekil yani kişisel giriş sayısını ve sayfa görüntüleme sayısını aşağıdaki iki araç sayesinde öğrenebilirsiniz.

1- Google Analytics

Bu araç Google tarafından sunuluyor ve kolay kullanım arayüzü ile beraber kullanıcıların siteleri hakkında bilgi almalarını sağlıyor, genel olarak Google tarafından geliştirildiği için en güvenilir kaynak olarak gösteriliyor.

2- Alexa

Alexa ise 1997 yılında kurulmuş bir analiz şirketi, şuana kadar yaptığı hesaplamalar sürekli global olarak ilerleyen Alexa’yı sitenizin global anlamda ne kadar hit aldığını öğrenmek için kullanabilirsiniz.

Ancak bu sitelerden alacağınız bilgiler tam olarak gerçeği yansıtmayacaktır, yani sizler yapacağınız sorgulamalara tamamen güvenmemelisiniz, eğer gerçek bir sonuç elde etmek istiyorsanız site sahibi ile iletişime geçmelisiniz.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here