Skype kullanmak için artık hesaba gerek yok

Günümüzde mobil mesajlaşma uygulamaları revaçta. Geçtiğimiz senelerde Microsoft tarafından satın alınan ve Microsoft’un oldukça popüler olan MSN uygulamasına son verdi ve yerine Skype’ı getirdi. Skype bu satın alımdan sonra hızla büyümeye dedvam ediyor.

Popüler sesli ve görüntülü iletişim programlarından Skype, önemli bir özelliği kullanıcıların kullanımına sunmuş durumda. Microsoft’un bünyesine katıldıktan sonra hızlı bir şekilde gelişmeye devam eden ve yeni özellikler ile birlikte her gün gelişen Skype, kısa bir süre önce kullanıcılar için önemli bir yeniliğe daha imza attı. Dünya çapında önemli bir kullanıcı kitlesine sahip olan Skype, artık hesabı olmayanların dahi yapılmakta olan görüşmeye katılmasını sağlıyor. Açıklanan bilgilere göre Skype, Amerika ve Birleşik Krallık bölgelerinde test etmeye başladı bile. Skype’ın yeni özelliğinde, görüşmeleri bağlantı haline getirerek paylaşmaya izin vermekte.

Kullanıcılar bu bağlantılarını sosyal medya ya da e-posta aracılığıyla paylaşılabiliyor. Bu bağlantı, hesabı olmayanların dahi görüşmeye dahil olmasına imkan tanıyor. Programın ürettiği bu yeni bağlantının mobil versiyonlarında da çalıştığı bildirilen özelliğin grup sohbetlerine yeni ve farklı bir yapı kazandırması bekleniyor. Hali hazırda Microsoft hesaplarını kabul eden ve ufak adımlarla üye olmayı kolaylaştıran sistem, artı olarak edindiği bu özellik sonrasında daha da fazla kişiye ulaşacak gibi görünüyor. Bakalım Microsoft’un Skype üzerinden geröekleştiridği bu hamle diğer rakiplerini harekete geçirecek mi. Bunların hepsini çok yakında göreceğiz.
Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0