Ana SayfaTeknoloji HaberleriSkype Windows 10 Mobil Sürüme Geliyor!

Skype Windows 10 Mobil Sürüme Geliyor!

-

Ücretsiz mesajlaşma ve görüntülü konuşma uygulamalarından birisi olan Skype şimdide Windows 10 işletim sistemine sahip akıllı telefonlara geliyor. Şuanda beta sürümü hazır ve kullanılabilir vaziyette olan Skype ileride daha da geliştirilip full sürüm olarak Windows 10 işletim sistemine sahip telefonlara gelecektir diye düşünmekteyiz.

Bildiğiniz gibi ücretsiz mesajlaşma ve görüntülü konuşma deyince aklımıza pek çoğunun WhatsApp gelmektedir. Ancak haberimiz Skype’yi içermekte ve Windows 10 işletim sistemini akıllı telefonunda kullanan kullanıcıları bilgilendirmektedir. Skype bildiğiniz gibi Android ve İos işletim sistemli telefonlarda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Özellikle yeni gelen güncellemelerle skype daha çok kullanılır oldu diyebiliriz. Ancak şu gerçek ki Skype’nin pekte gelişmesi mümkn gözükmüyor gibi görünmektedir. Çünkü bir WhatsApp gibi değil program. Hem daha fazla boyutlu hem daha ağır diyebiliriz.

Pek çok telefonda kasarak çalışan uygulama 3G internetin olmasına rağmen hala ufak kasmaları içermektedir. Fakat WhatsApp 2G dediğimiz yani ”E” simgesinde bile çalışmaktadır ve uygulamanın az verim harcamasından dolayı bugün pek çok telefonda rahatlıkla kullanılabilmektedir. İşte Skype bu yüzden pekte geliştirilmesi mümkün gözükmüyor ancak Webmasterlar bu programı ayakta tutan baş karakterlerdir. Genel olarak internet üzerinde ki forumlarda takılan ya da bilgi bloglarında ortamlarda takılıp kişilerle konuşmak isteyen pek çok kişi skype’yi kullanmaktadır. Çünkü Skype’yi kullanmak çok daha işlerine gelmekte özelinize ait hiçbir fotoğraf ya da telefon numarası vermek zorunda değilsiniz. Bir isim soy isim ya da nickname ile Skype profilinizi hemen yaratabilirsiniz. İşte Skype’yi bu yüzden kullananlar için gayat güzel bir program diyebiliriz.

skype 1

Bilgisayarlarda ve telefonlarımızda kendi hesabımıza girerek görünülü ya da mesajlaşma ile arkadaşlarımız veya çevremiz ile rahatlıkla görüşebiliriz. Şimdi bu uygulama Windows 10 işletim sistemi kullanan cep telefonlarına gelecek. Bu tip telefonlr pek piyasada yok. Ancak biliyorsunuz ki Asus 2 seri telefonunuda Windows 10 işletim sistemli yapacak ve kısa zamanda bu işletim sistemini kullanan telefon sayısı artıcaktır diye düşünmekteyiz. bu yüzden Skype uygulama sahipleri akıllı düşünmüşler ve onlardan kısa zamanda full sürüm uygulamalarınıda beklemekteyiz.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here