Ana SayfaTeknoloji HaberleriSkyTran Projesi Tekrar Gündemde!

SkyTran Projesi Tekrar Gündemde!

-

Fotoğraftan İnsan ve Nesne Silme Uygulamaları 2023

Mükemmel bir fotoğrafa sahipseniz, ancak arka planda istenmeyen biri veya bir şey varsa, bir "nesneleri...

İsrail SkyTran İçin Çalışmalara Başladı!

1990’lı yıllardan beri tartışılan bir proje olan SkyTran, İsrail Uzay Endüstrisi tarafından ele alınarak çalışmalara başlandı. İki kişili kapsüllerde 0 yakıt ile toplu taşıma hizmeti verecek olan bu proje, günümüzde enerjiden oldukça büyük tasarruf sağlayabilecek kapasitede diyebiliriz.

İsrail Uzay Endüstrisi Tel Aviv için çalışmalara başladı, başlangıç olarak kısa bir parkur kurularak testler başlayacak, bu deneme alanında SkyTran 70 km hıza ulaşabilecek. Ray üzerinde kayarak ilerleyecek olan bu kapsül herhangi bir yakıta ihtiyaç duymuyor, başlangıçta kapsülü hızlandıracak kısa bir elektrik aktarımı yaptıktan sonra ray üzerinde kayarak hızlanıyor.

SkyTran kısa raylar nedeniyle 70 KM hıza çıkabilecek, şehir yerleşim sistemine yayıldığında kapsülün 240 kilometre hıza ulaşabileceği söyleniyor.

-- Reklam --

Samsung Galaxy A34’ün Teknik Özellikleri Gün Yüzüne Çıktı

Samsung her zaman üst düzey modellerden sonra orta seviye cihazlarını piyasaya sürmüştür. Markanın üretim hattında Galaxy A34 ve Galaxy...
Selin Polat
Selin Polathttps://www.cepkolik.com
Boğaziçi Üniversitesi'ni bitirdikten sonra kendimi teknolojiye verdim ve her türlü teknolojik ürünler ile ilgilendim. 1 Nisan itibari ile de Cepkolik.com ekibinde yer aldım. Ekibimizle birlikte teknoloji ile ilgili en güncel haberleri ve incelemeleri sizlere tüm detayları ile birlikte ulaştırmayı hedefliyoruz

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz