Ana SayfaTeknoloji HaberleriSnapdragon 8 Gen 1 Plus İşlemci Geliyor

Snapdragon 8 Gen 1 Plus İşlemci Geliyor

Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 Plus, adından da anlaşılacağı gibi, Snapdragon 8 Gen 1 işlemcinin yüksek bir modeli olarak karşımıza çıkıyor. Samsung'un 4nm süreci yerine TSMC'nin 4nm süreci üzerine inşa edildi.

-

Google Pixel Fold’un Yüksek Çözünürlüklü Fotoğrafları Yayınlandı!

Geçtiğimiz günlerde Geekench kıyaslama platformunda 'Felix' kod adlı Google Pixel Fold telefonu ortaya çıkmıştı. Telefona...

Qualcomm, şirketin 20 Mayıs’ta Çin’de yeni bir lansman etkinliğine ev sahipliği yapacağını doğruladı. Etkinlikle ilgili detayları bilmesek de Qualcomm Snapdragon serisi işlemcilerin yeni modelinin tanıtılmasını bekliyoruz.

Marka muhtemelen iki yeni akıllı telefon işlemci duyuracak; Qualcomm Snapdragon 7 Gen 1 ve Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 Plus.

Raporlara ve sızıntılara dayanarak, yaklaşmakta olan Qualcomm Snapdragon 7 Gen 1; sırasıyla 2.3GHz ve 1.8GHz hızında çalışan ARM Cortex A710 ve Cortex A510 çekirdeklerini kullanacak. Bununla birlikte Adreno 662 GPU ile gelecek.

honor magic v

Öte yandan, Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 Plus, adından da anlaşılacağı gibi; Snapdragon 8 Gen 1 işlemcinin yüksek bir modeli olarak karşımıza çıkıyor. Samsung’un 4nm süreci yerine TSMC‘nin 4nm süreci üzerine inşa oldu.

Daha önceki sızıntılar, işlemcinin 2.99GHz frekansa sahip Cortex X2 ana çekirdeği de dahil olmak üzere; 1+3+4 çekirdek konfigürasyonuna sahip olacağını belirtmişti. Ayrıca üç Cortex A710 çekirdeği ve dört Cortex A510 çekirdeğine sahip olacak.

-- Reklam --

ZTE Blade V41 Vita 5G Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

Çinli teknoloji şirketi ZTE, bir zamanlar Huawei ile birlikte ABD yaptırımlarına maruz kalana kadar akıllı telefon pazarında belli bir...

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz