Snapdragon 8 Gen 2’yi Kullanacak İlk Telefon Belli Oldu!

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle beraber akıllı telefon chipsetleri de gelişme gösterdi. Qualcomm tarafından üretilen Snapdragon 8 Gen 2 yakın zamanda tanıtıldı. Snapdragon 8 Gen 2 modelini kullanacak ilk telefonda belli oldu.

Mobil işlemci pazarında rekabet kıran kırana devam ediyor. Özellikle Qualcomm son dönemlerde çıkardığı ürünlerle beraber Android sisteme sahip akıllı telefonlarda dümende yer alıyor. Qualcomm’un son gözdesi olan Snapdragon 8 Gen 2, ilk olarak Xiaomi 13 modelinde kullanılacak.

Geçtiğimiz günlerde yapılan teknoloji konferansında Xioami CEO’su, Snapdragon 8 Gen 2’yi ilk kullanacak akıllı telefonunun Xiaomi 13 olacağını doğruladı. Bu hamleyle beraber en güncel ve en iyi performans değerlerine sahip akıllı telefon olacak olan Xiaomi 13, rakiplerinin bir adımda olacak.

snapdragon 8 gen 2

4 nm teknolojisiyle üretilecek işlemcide 1 adet 3.19GHz ARM Cortex-X3, 2 adet 2.8GHz ARM Cortex-A715, 2 adet 2.8GHz ARM Cortex-A710 ve 3 adet 2.0GHz ARM Cortex-A510 çekirdek kullanılacak. Qualcomm, Snapdragon 8 Gen 2’de Ray Tracing teknolojisini destekleyen Adreno 740 grafik arabirimine yer verecek.

Qualcomm’un yeni göz bebeği Snapdragon 8 Gen 2, diğer modellere göre %30 daha fazla bir performans sağlayacak. Bu da önceki sürümlerde dile getirilen sorunların ortadan kalktığı bizlere gösteriyor.

İlk Snapdragon 8 Gen 2 tanıtım videoları; kamera, GPU, yapay zeka ve ses iyileştirmelerini öne çıkarıyor

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0