Snapdragon 820 onarılıyor

Samsung, bir sonraki amiral gemi akıllı telefonunda kullanmayı planladığı Qualcomm’un Snapdragon 820 işlemcisini onarmaya çalışıyor. İşte tüm detaylar.

2015 yılının sonuna geldik. Ve firmaların 2015 yılı için tanıtacağı ürünler de tamamlandı. Güney Kore’li teknoloji devi Samsung’da gelecek aylarda tanıtacağı yeni Galaxy S7 modeli için 3 farklı işlemci ile birlikte saışa sunmayı planlıyor.

Samsung bilindiği gibi yeni yeni amiral gemisi olması planlanan akıllı telefonu Galaxy S7‘nin üç farklı işlemciye sahip modellerinin olabileceği birkaç hafta önce ortaya çıkmıştı. Samsung, yeni telefonun bir modelinde kendi ürettiği Exynos yongasını kullanacak, ancak bir başka modelde Snapdragon 820‘yi kullanabilir.

Akıllı telefonlar için en iyi işlemcileri üreten Qualcomm bilindiği son birkaç senedir işlemcilerinde ki ısınma sorunun bir türlü çözememişti. Qualcomm görünün o ki Snapdragon 820 işlemcisinde de ısınma sorununu çözemedi. Business Korea’nın yayımladığı yeni raporuna göre Samsung, Snapdragon 820’de yaşanan ısınma sorunlarını onarmak ve işlemciyi optimize etmek için var gücüyle çalışıyor. Samsung, işlemcinin yazılımı üzerinde değişiklik yapacak bir yamayı önümüzdeki günlerde yayınlamayı düşünüyor. Gelen son iddiaya göre bu da sorunu çözmezse, ısıyı yaymak üzere ek borulardan faydalanılacak. Tüm bunlar, Samsung’un Snapdragon 820’yi Galaxy S7’de her ne olursa olsun kullanmak istediğini gösteriyor.

.::Snapdrogan 820’de ısınıyor::.

Samsung’un Snapdragon 820’yi optimize etmek istemesinin asıl nedeni, işlemcinin Samsung’un 14nm FinFET üretim tekonlojisiyle üretilmesi. Daha yüksek performans sunan bir Snapdragon 820, Samsung için daha iyi daha çok Galaxy S7 satışları anlamına geliyor. Bu arada Samsung, özel 64 bit işlemci çekirdeklerinden oluşan Exynos 8890 üzerinde de çalışıyor.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0