Ana SayfaTeknoloji HaberleriSnapdragon 823 Geliyor!

Snapdragon 823 Geliyor!

-

Tangra LH1, Tesla Semi’ye Meydan Okumaya Geliyor!

Terraline tamamen yeni bir şirket olmayabilir, daha önce Solo Gelişmiş Araç Teknolojileri olarak biliniyordu. Şirket,...

Qualcomm’un 2016 üretimi üst segment telefonlara özel olarak ürettiği Snapdragon 820’nin ardından Snapdragon 823 modeli hakkında bilgiler de ortaya çıkmaya başladı.

Ülkemizde sadece LG G5 tarafından kullanılan ve ilerleyen  günlerde HTC 10’unda dahil olacağı Snapdragon 820 cihazlar listesi, dünya çapında bile oldukça kısayken Snapdragon 823 hakkında bilgiler gelmeye başladı.

Şu anda konuşulanlar ufak detaylar ve söylentilerden ileri gidemiyor olsa da Qualcomm’un bu sefer çok daha iyi bir işlemci ortaya çıkaracağına kesin gözüyle bakılıyor. Bu bağlamda 8 çekirdek yerine 4 çekirdeğe inen Snapdragon 820, yine Kyro dizaynını tercih edecek.

Snapdragon 823 Geliyor!

Snapdragon 823 Hız Canavarı Olacak!

Hız konusunda önemli güncellemeler yapacak olan firma 2.2GHz – 2.5GHz hızlarına çıkacak gibi duruyor. Adreno 530 grafik biriminin de hızını 720Mhz seviyesine çıkartıp bir güncelleme yapmak isteyen Qualcomm, bu güncellemeyi erkenden verip Galaxy Note 6, Xiaomi Max, HTC 10 Mini gibi yılın ikinci yarısında piyasaya sürülecek olan telefonlar için seçenek sunmak istiyor.

Fabrikasyon aşamasında 14nm’yi gördüğümüz çipsetlerde bir yenilik yapılarak 10nm teknolojisiyle de üretim yapılması gündemde olan S823, en kötü ihtimalle tekrar 14nm üretim sürecinden geçecektir.

-- Reklam --

WhatsApp Muadili Uygulamalar 2023

Mesajlaşma uygulamalarının pandemi sırasında her zamankinden daha önemli olduğu kanıtlandı, bu nedenle onlardan vazgeçmek artık söz konusu değil. İster...
Selin Polat
Selin Polathttps://www.cepkolik.com
Boğaziçi Üniversitesi'ni bitirdikten sonra kendimi teknolojiye verdim ve her türlü teknolojik ürünler ile ilgilendim. 1 Nisan itibari ile de Cepkolik.com ekibinde yer aldım. Ekibimizle birlikte teknoloji ile ilgili en güncel haberleri ve incelemeleri sizlere tüm detayları ile birlikte ulaştırmayı hedefliyoruz

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz