Sony, Akıllı Telefon Piyasasından Çekilecek mi?

Akıllı telefon piyasasında yer edinerek, özgün modelleri kullanıcılarına sunan Sony, hakkında yayılan dedikodulara cevap vererek, akıllı telefon pazarından çekilmeyi düşünmediğini ve telefon üretiminin aynen süreceğini belirten açıklamalarda bulundu.

Sony, İddialara Cevap Verdi

Sony akıllı telefon modelleri

Sony, akıllı telefon piyasasında ilerlemeye devam edecek.


Son yıllarda akıllı telefon pazarında etkili ürünler ortaya koymasına rağmen hedeflediği sonucu gözlemleyemeyen Sony hakkında bir iddia ortaya atılmıştı. Üst üste altı yıldır seneyi zararla kapatan Sony hakkında bir dedikodu ortaya atımlı, Japon firmasının akıllı telefon üretimini rafa kaldırdığı söylemi kullanıcılarda şok etkisi yaratmıştı. Teknoloji dünyasına bomba gibi düşen bu söylemden sonra Sony’nin CEO’su yanıt verme anlamında bir basın açıklaması gerçekleştirmiş; iddiaların tümüyle asparagas olduğunu belirtmişti.

Sony’nin CEO’su Kazuo Hirai’nin yapacağı açıklamalar doğrultusunda, akıllı telefon anlamında çalışmalar yapan departmanı kapatmayacaklarını, farklı bir firmayla ortak çalışmalar yapacaklarını belirtti. Bu türde bir çalışmayı hayata geçirerek, daha yeni özellikleri içerisinde kullanıcılarla buluşturacağını belirtti.

Akıllı telefon pazarının son derece hızlı bir yapıya sahip olduğunu ve sürece değişkenlik gösterdiğini belli eden Kazuo Hirai, bu denli zorlu bir pazara ayak uydurma noktasında zorluk çöktüklerini, sadece telefon pazarında değil de diğer alanlara da ağırlık verdiklerinden dolayı bu alanda ortak çalışacaklarını belirtti.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0