Sony Telefon Piyasasından Çekiliyor Mu?

Akıllı telefon piyasası, son zamanlarda tüm teknoloji firmalarının ilgisini çekecek düzeye gelerek; kullanıcıların son derece aktif bir biçimde tercih ettikleri aygıtlar arasında ciddi bir rekabet ortamı yaratarak; sürekli olarak yeni özelliklere sahip telefonların piyasaya sürülmesini kolaylaştırmıştı. Her firmanın üst sıralarda bulunarak, daha etkili projelerle, akıllı telefon piyasasına girmek isteyecekleri bu konuda yarışa dahil olmak istiyorlar.

Sony, Telefon Piyasasından Çekilebilir

Akıllı telefon meraklılarının lehine gelişen bu duruma, bugünlerde üzücü bir dedikodu yayılarak; meraklıların şaşkın bakışlarının dikkatini fazlasıyla çekti. Sony firmasının, artık akıllı telefon üretmeyerek; bu pazara dahil olmayacağı yönünde çıkan spekülasyonlara cevap bekleniyor. Japon firması henüz bu konu hakkında gereken açıklamaları yapmayıp, kullanıcılarını merakını gidermezken, izleyeceği çizgi ise son derece merak konusu haline geldi.

Sony geçen günlerde maruz kaldığı siber saldırılarla epeyce yıpranmış bir pozisyondaydı. Bu saldırılar; Japon teknoloji devinin yeni kararlar almasına da sebebiyet veren bir gelişme olarak görülebilir. CES 2015 yılında tanıttığı yeni nesil walkman aygıtlarına yoğunlaşarak, daha çok elektronik piyasasında adından söz ettirmeyi planlayan Sony; televizyon sektöründe de kendisini gösterecek gibi görünüyor.

Sony, akıllı telefon üretmeyecek

Sony, telefon piyasaından çekilebilir


Mobil alanında farklı ortaklıklara giderek, üzerindeki yükü hafifletmeyi de amaçlayarak; diğer alanlara daha fazla yönelebilecek konumda olan Sony, söz konusu alanda fazlasıyla rakibinin olduğunun farkına vardığından dolayı, elektronik aletler geliştirerek; bu piyasanın bir numaralı firması olmayı da hedef haline getirmiş olduğu tahminler arasında kendini gösterebilir.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0