Sony, Toshiba’dan Sensör Alıyor !

Sony’nin akıllı telefon pazarından çekileceği söylentileri gezinirken, Sony’den sert bir açıklama ile yayınlama gelmişti. Sony tüm hızıyla bu alanda çalışmaya devam ediyor.

Japon devi son dönemde gerçekleştirdiği hamleler ile yaptığı yalanlamayı destekler şekilde hareket ediyor. Sony ilk olarak Tayland’da akıllı telefon üretimi için özel bir fabrika kuracağını duyurdu sonrasında da Toshiba’nın sensör birimini satın almaya hazırlandığı ortaya çıktı.

Toshiba’nın Pazar Payı da Sony’nin Olacak !

Satın alma işleminden bahsedecek olursak, Sony sensör üretimi konusunda rakibi bulunmayan bir firma, geçen yılın verilerine baktığımızda Sony’nin mobil pazardaki üreticilerin %27 sine sensör tedarik ettiğini görüyoruz. Japon üretici, Toshiba’nın sensör birimini satın alıp bu payını daha da arttırmayı düşünüyor. Toshiba sensör pazarının %4’üne sahip.

Sony, Toshiba'dan Sensör Alıyor !

Asya kaynaklı bir haber sitesinin iddiasına göre iki üretici alım-satım işlemeleri hakkında görüşme halindeler. Eğer anlaşma sağlanırsa Sony 165 milyon dolarlık bir satın alma gerçekleştirecek. Bu satın alma sonucunda Toshiba’nın pazar payı ve sensör üretim tesisi Sony’nin olacak.

Satın alma işleminin ardından akıllı telefon ve diğer kamera donanımlarında kullanılan ekipmanların üretiminde Sony bir numaradaki yerini iyice sağlamlaştıracaktır.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0