Ana SayfaTeknoloji HaberleriSony Xperia X Isınma Sorunuyla Mı Geliyor?

Sony Xperia X Isınma Sorunuyla Mı Geliyor?

-

Orta sınıf cihazların iddialı modellerinden biri olan Xperia X ısınma sıkıntısı çekiyor olabilir. Detaylar haberimizde.

Sony’nin geçtiğimiz haftalarda Avrupa’da satışa çıkardığı yeni nesil orta sınıf Xperia X modelinde kamera ısınma sorunu yaşandı.

Daha önce Xperia Z3 Plus modelinde benzer bir sorunla uğraşan firma, olası kamera ısınma sorununu engellemek için Xperia X’in 23 megapiksel çözünürlüklü kamerasında video çekim kalitesini Full HD ile sınırlandırdı. Fakat görünüşe göre bu önlem pek de işe yaramamış.

Sony’ye yakınlığıyla bilinen kaynaklardan biri olan Xperia Blog’da bulunan videoda Xperia X ve Galaxy S7’nin Full HD 60 fps video çekim kalitesi karşılaştırılırken, Xperia X’in kamera uygulamasının ısınma yüzünden olarak hata verdiği ortaya çıktı. İlk olarak ısı artışına bağlı bazı işlevlerin devre dışı kaldığı uyarısı yapılıyor.

Dokuzuncu dakikadaysa aşırı ısınma yüzünden kamera uygulaması tamamen çöküyor. Full HD 30 fps kayıtta ise herhangi bir sorun ortaya çıkmıyor.

Kamera kalitesiyle dikkat çeken Xperia X’te ısınma soruna yüzünden kameranın kullanılamaz olması kesinlikle telefonu satın alan veya almak isteyen insanları geren bir gelişme olacak. İlerleyen günlerde konuya dair Sony’nin bir güncelleme vermesi bekleniyor.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

1 YORUM

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here