Sony Xperia Z2 tuzlu suya karşı

Sony tarafından üretilmiş olan ve sürekli olarak hakkında yeni bilgiler yayınlanan hatta tüm amiral gemi modelleri dahil olmak üzere akıllı telefon piyasasında birinci sırada yer aldığı iddia edilen model için bugün yeni bilgiler yayınlandı.

Tuzlu suya karşı altı  hafta.

Sony Xperia Z2 üzerinde yapılan bir testte cihazın 6 hafta tuzlu su içerisinde tutulduğu bildirildi, 30 dakika boyunca tatlı suda durabileceği belirtilen akıllı telefon kullanıcıları şoka düşürerek 6 hafta boyunca tuzlu su içerisinde bırakıldı.

İsveç’te oturan bir Sony Xperia Z2 sahibi aslında bu testi bilerek uygulamadı, Alexander Maxén adına sahip Sony Xperia Z2 kullanıcısı denizde kayak yapmaya gittiği sırada Xperia Z2 cihazını teknede unuttuğunu hatırladı. Bunun üzerine tekneye giden Alexander Maxén cihazını teknede bulamayınca denizin dibine çakıldığını anladı.

Aradan 6 hafta sonra geçtikten sonra Alexander Maxén arkadaşı o bölgeye dalış yapmaya gittiğinde Alexander Maxén cihazını bulduğunu arkadaşına haber verdi.

Cihazı bulan dalgıç cihazı tekrar Alexander Maxén sahibine iade etti, ancak cihaz deniz altından çıktığında şarjı bitik ve arka kapağın tamamen çatlak olduğu fark edildi.

Alexander Maxén cihazını şarja taktıktan sonra cihazının sorunsuz çalıştığının farkına vardı, olay üzerine kullanıcılar bu habere inanmasa da Alexander Maxén tarafından verilen bilgilerde cihazın sorunsuz çalıştığı ve fotoğrafların gerçek olduğunu bildirdi.

Xperia 1

Xperia 1

Xperia 1Xperia 1

Xperia 1Xperia 1

Xperia 1

Xperia 1

Xperia 1

Xperia 1

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0