Ana SayfaTeknoloji HaberleriSony'den, PC ve Mac'e Remote Play müjdesi!

Sony’den, PC ve Mac’e Remote Play müjdesi!

-

Sony, sevilen ve tutulan oyun konsolu PlayStation 4 uyumu için çalışmalarını bitirdi ve beklenti içerisinde olan Windows PC ve Mac oyun sever kullanıcılarını mutlu edecek müjdeyi verdi!

Sony, bağlantı uygulaması olarak tasarladığı ve PlayStation 4 oyunlarının rahatça Windows ya da Mac bilgisayar üzerinden oynanmasını sağlayan Remote Play‘i kullanıma sunmaya başladı.

sony remote play

Remote Play sunulan özelliği sayesinde kullanıcılar artık PS4’lerini hem evden hem de başka bir noktadan uzaktan kontrol edebilme imkanına sahip olacaklar. Ancak bunu yapabilmeleri için PS4’te en yeni donanım yazılımının yüklü olması gerekiyor.

Remote Play özelliğini kullanmak için, öncelikle PlayStation konsolları üzerinden Ayarlar > Sistem Yazılım Güncellemesi kısayolu üzerinden 3.5 donanım yazılımına sahip olup olmadıklarını kontrol etmeliler. Belirtilen donanım yazılımı mevcut değil ise bu noktadan sonra da kurulum süreci oldukça kolay.

playstation-4-remote-play

PlayStation4 sisteminizin Remote Play‘i kullanmaya uygun bir biçimde düzenlendiğini görmek için de Ayarlar > Remote Play Bağlantı Ayarları üzerinden “Remote Play’i Etkinleştir“i işaretlemeniz gerekecek.Ayrıca PS4’ün ana cihazınız olarak listelendiğinden de emin olmalısınız. Bu işlemlerden sonra yapmanız gereken tek şey, Remote Play yazılımını sisteme yüklemek.

Sony, bu özelliği daha önce PS Vita ve bazı Sony Xperia telefonlar için sunmuştu. Artık yeni güncelleme ile Remote Play’i bilgisayarlara da taşımış oldu.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here