Spotify 60 Milyonu Devirdi

Müzik dinleme konusunda tüm kuralları yıkan ve piyasaya iddialı bir şekilde giriş yapan Spotify, kullanıcı sayısını giderek arttırıyor.

Ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki tür üyelik sistemi bulunan Spotify’de şirket tarafından yapılan açıklamaya göre 60 milyon üye sayısına ulaşıldı. Spotify blog sitesi üzerinden yapılan açıklamada 60 milyon kullanıcının 15 milyonu ücretli üyeliği tercih ederken 45 milyon kişi, ücretsiz üyelikten yana tercih yaptı.

Telif hakları ile ilgili tartışmalarla gündeme gelen ve bu tartışmalardan zarar göreceği ve düşüşe geçeceği öngörülen Spotify’in giderek daha da popüler hale gelmesi tüm bu iddiaları çürütmüş oldu.

Spotify sektörde zirveyi amaçlarken, kısa sürede diğer rakiplerine de fark atmayı başardı. Kullanıcıların müzik depolamak yerine internet üzerinden dinlemeyi tercih etmesi doğrultusunda tercih edilen online müzik dinleme siteleri playlistlerin oluşturulmasına da imkan sağlıyor. Piyasadaki bu durumdan en iyi şekilde yararlanan ve günden güne büyüyerek piyasadaki değerini katlayan Spotify; Rdio, Deezer ve Rhapsody gibi pek çok online müzik dinleme sitesini de geride bırakmayı başardı.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0