Spotify’den Çevrimdışı Müzik Keyfi

Spotify den kullanıcılarına tek tuş kadar yakın olan kolaylık çevrimdışı müzik dinleyebilme Bildiğiniz üzere Spotify kullanıcılarının çevrim dışı olarak müzik dinlemesine uzunca bir süredir izin versede şarkı listesini indirmek biraz uğraştırıcı olabiliyor.

Ancak şirketin hayata geçirdiği son güncelleme ile bu süreci oldukça kolaylaştırdı. iOS uygulamasındaki şarkılar bölümünün içine bir ”çevrim dışı erişilebilir” düğmesini ekleyen Spotify şirketinin, özel çalma listelerinin hemen indirilmesini ve bir bağlantı olmadan dinlenmesine olanak sağlıyor.

Android kullanıcıları bahsettiğimiz özelliğe güvenli gerekçesiyle zorunlu olarak gerçekleştirilen güncelleme ile buluştu. Güncellemeyi tamamlamış olan kullanıcılar 30 gün boyunca 3 bin 333 şarkıyı kullandıkları cihazlarda sağlayabiliyor. Ancak bu özelliğin yalnızca Spotify premium abonelerinin kullana bilecek olması diğer kullanıcılar için kötü olan tek tarafı.

spotifyApple Beats’ı satın aldıktan sonra yaptığı gelişmeler ile üye sayısını hızla artıracağını düşünüyorduk ancak Spotify alanında büyük bir firma olduğunu ve kendisini geçmenin zor olduğunu kanıtlamak için böyle bir işe giriştiğini düşünüyoruz ancak ilerleyen günlerde Apple’danda yeni bir güncelleme ile Beats’ı geliştirebilir iki firma aralarında epey çekişecekler gibi ancak çekişme her zaman iyidir hem biz teknoloji meraklılarına haber çıkar hemde lisans ücretlerini düşürerek bizlere maddi alanda kolaylık sağlarlar.

Müzik arşivinde bildiğiniz gibi sadece Beats ile Spotify yarışmıyor diğer firmalarında acil güncellemeler yaparak bu derin yarışa katılmalarını bekliyoruz.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0