Ana SayfaTeknoloji HaberleriSpreadtrum SC9863 Tanıtıldı: Standalone Cortex-A55 Çekirdeklere Sahip İlk İşlemci!

Spreadtrum SC9863 Tanıtıldı: Standalone Cortex-A55 Çekirdeklere Sahip İlk İşlemci!

Sadece A55 çekirdeklerinden oluşan bir yonga seti resmen tanıtıldı...

-

Çinli işlemci şirketi Spreadtrum yeni bir mobil yonga seti piyasaya sürdü. Spreadtrum SC9863 türünün ilk örneği olarak sadece Cortex-A55 çekirdeklerinden oluşan bir okta-çekirdekli çiptir.

Cortex-A53 çekirdeği Snapdragon 430, Snapdragon 435, Snapdragon 450, Snapdragon 625 ve Snapdragon 626 gibi bir grup yonga setinde vardır. Fakat Cortex-A55 çekirdeklerinin duyurulmasından bu yana hiçbir işlemci firması sadece A55 çekirdeklerinden oluşan bir yonga seti duyurmamıştır.SC9863 yonga seti 1.6GHz saat hızına sahip ve dahili AI işlem ünitesi sayesinde AI uygulamaları için destek sağlayan ilk Spreadtrum yonga setidir. Yonga seti şimdi AI görevlerini 6 kat daha hızlı işler. Gerçek zamanlı içerik algılama ve tanıma, AR fotoğrafçılığı ve yüz tanıma özelliklerini destekler.

Cortex A55 çekirdekleri Cortex-A53’e kıyasla % 20’lik bir performans artışı sunuyor. Yonga seti 1080p oynatmayı, FHD + ekranlarını ve ayrıca 16MP’ye kadar çift kameraları destekleyen çift ISP‘ye sahiptir. Spreadtrum SC9863 beş modlu tam bant LTE Cat.7‘yi destekler ve ayrıca çift SIM, çift VoLTE ve VoWiFi işlevselliğine sahiptir.

Spreadtrum SC9863 Tanıtıldı: Sadece Cortex-A55 Çekirdeklerine Sahip İlk İşlemci!

Yeni yonga setini kendi cihazlarında kullanmak için kaydolan Çin’deki akıllı telefon üreticilerinin sayısıyla ilgili şu an bir bilgi vermeyen Spreadtrum müşterilerine ulaşacağı konusunda kendinden emin açıklamalar verdi.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here