Ana SayfaTeknoloji HaberleriStar Wars Gemileri Gerçek Oluyor

Star Wars Gemileri Gerçek Oluyor

-

Pek çok filmde veya oyunda karşılaştığımız uçan gemileri bilirsiniz. Biz onları özellikle Star Wars filminden tanıyoruz. Her sahnede şoplarla kullanılan uçan gemiler artık gerçek oluyor.

Uçan gemilere binmek hepimizin hayali diyebiliriz. Özellikle film ve oyun sahnelerinde gördüğümüz ve bizi kendisine büyüleyen onu kullanmak istediğimix uçan gemiler artık gerçek olacak. Gündeme bomba gibi düşen bu teknoloji haberiyle hepimiz heyecanlandık diyebiliriz. İmkansızları başarmaya başlayan bilim adamları ilerde nelerle karşımıza çıkacak merakla bekliyoruz.

Yapılacak olan uçan gemi projesinde yine Google adından söz ettirecek gibi görünüyor. Google’nin MIT Havacılık Mühendisliği mezunu Adam Woodworth’ün 12 inçlik bir drone üzerinden taslak hazırladı ve üstelik bu projeyi başkalarıda yapmak isteyebilir düşüncesi ile birde rehber hazırlamış. Tabi tam olarak yapılan bu proje hakkında teknik detaylar ya da bilinmesi gerekenler hakkında net bir açıklama yok ancak kısa kısa görseller ve videolar hazırlanmış vaziyette yani böyle bir teknoloji kesin olarak çıkacak.

Yapımı tamamen tamamlandığında ise hemen piyasaya çıkabileceği düşünlmüyor çünkü böyle bir durum olduğunda sürmesini bilmeyenler için ve orada bulunanların hayatlarının tehlikede olmaması için herkese verilmesi beklenmiyor fakat paylaşılan kısa videolar gerçekten harika olduğu için biz kullanıcılar tarafından oldukça beğenilecek bir teknoloji olacak işte bu yüzden bizlerde uçan gemileren hemen çıkmasını bekliyoruz. Uçan gemiler Return of the Jed filmindeki Speed Bike donanması ile güçlendirilmesi hedefleniyor.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here