Ana SayfaTeknoloji HaberleriSteam Nostalji Arayanlar için Atari Oyunlarını Ekliyor

Steam Nostalji Arayanlar için Atari Oyunlarını Ekliyor

-

Steam üzerinden oyun yüklemek ve oynamanın popüler olduğu bu dönemlerde ilginç bir kategori daha ekleme kararı aldı. Yapılan açıklamalara göre bir dönemin popüler atari oyunları artık steam üzerinden yüklemeye uygun hale getirilecek!

atari vault

Çocukluklarını 80’li yılların sonu ve 90’ların başında geçirenler için halk arasında “kara kutu” olarak da bilinen Atari oyun konsollarının yeri asla doldurulamaz. Video oyunlarının başlangıcı ve asla unutulamayacak atariler günümüzde hala popülerliğini korurken o günlere dönmek isteyen kişilere sunulmuş iyi bir hizmet olacaktır. Zira bu oyunları bulmak oldukça zor ne kadar koleksiyoncuların elinde bir takım oyunlar bulunsa da dönemin enlerinde hala eksikler bulunuyor. Geçmişte oldukça eğlenceli bulduğumuz bu video oyunları hafızalarımızda üst düzey çözünürlükte kaliteli gibi kalmış olsalarda günümüz oyunlarıyla kıyaslandıklarında hafızalar hata veriyor.

Missile Command Tempest

Ancak bu oyunların hala popüler olduğunu bilen Atari oyun sevenlerin nostalji taleplerinin farkında olan Atari sonunda daha etkili bir çözüme imza attı. Steam üzerinde yayınlanacak olan Atari Vault adlı koleksiyon, aralarında Asteroids, Centipede, Missile Command Tempest ve Warlords’un da yer aldığı 100’ün üzerinde klasik Atari oyununu kullanıcılarla buluşturuyor. O dönemlerde lider firma talepler üzerine oyun sayısını artıracaktır diye düşünüyoruz.

Bu koleksiyon sayesinde yalnızca Atari’nin devasa eski oyun arşivi PC üzerine gelmekle kalmıyor, ayrıca bütün bu oyunlara Steam Controller, güncellenmiş bir kullanıcı arayüzü ve ilk defa yerel ve çevrimiçi çoklu oyuncu desteği de geliyor. Yani daha eğlenceli modern bir nostalji projesi hazırlanarak kullanıcılara hizmet vermek hedefleniyor.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here