Sunrise’ı Microsoft Satın Aldı

Son zamanlarda yapmış olduğu satın alımlar ile teknoloji dünyasında isminden sürekli bahsettiren bir firma olmakla beraber aynı zamanda da teknoloji dünyasında, alanında uzman yapısı ile başta gelen firmalardan bir tanesi olan Microsoft, yine bir satın alma işlemi gerçekleştirdi ve takvim uygulaması olan Sunrise’ı satın aldı. Bu konuda açıklama yapan yetkili kurum ve kuruluşlar, Sunrise uygulamasının 100 milyon dolara satın alındığını da yapmış oldukları açıklamalara ekledi.

Uygulama da Her Hangi Bir Değişiklik Olmayacak

Söz konusu uygulamadan bahsetmek gerekirse, ios, android, tablet, pc platformlarında kullanılabilirliği ile göze çarpan söz konusu Sunrise uygulaması, bir takvim uygulaması olmakla beraber aynı zamanda da milyonlarca kişi tarafından kullanılmaktadır.

Konu ile ilgili yapılan açıklamalara göre basit bir ara yüze sahip olan uygulama, platformlar arasında kullanıcıların kolay bir şekilde düzenleme yapabilmelerine olanak veriyor. Popüler olarak kullanılan bir takvim uygulaması olan Sunrise, söz konusu alış veriş sonrasında her hangi bir değişikliğe uğramayacak.

Microsoft Sunrise takvim uygulamasını bünyesine kattı

Bu konuda söz konusu uygulamanın her hangi bir değişikliğe uğramayacağı ve, kullanıcıların kullanmaya devam edebileceklerini açıklayan yetkililer, bu konuda şirketin teknolojik verilerinin de Microsoft tarafından kullanılabileceğini belirtmekle beraber aynı zamanda da şirketin ne kadara alındığını da belirtti. Bu konuda Microsoft tarafından gerçekleştirilen satın alım işlemleri sonucunda şirketin, bir takım yazılım ve teknoloji platformlarında iyileştirmeye gideceği tahmin edilmekle beraber aynı zamanda da Office uygulamalarının da gelişmesi beklenmekte.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0