Surface Book Satışa çıkmadan Tükendi

Geçtiğimiz haftalarda Microsoft Lumia etkinliğinde tanıtımı yapılan Surface Book henüz satışa çıkmadan tükendi. Performans odaklı hazırlanmış dünyanın en hızlı bilgisayarı olarak duyurulmuştu.

surface bookTanıtımın ardından ön siparişin açılacağı duyurulmuştu ve geçtiğimiz günlerde resmi Microsoft üzerinden satışlar başladı ancak en yüksek özelliklere sahip 2.699 dolarlık fiyat etiketine sahip üst düzey bilgisayarları çok geçmeden tükenerek stoklarda bittiği ortaya çıktı, 13.5 inç 3.000 x 2.000 çözünürlüklü ekran, Intel Core i7 işlemci (ayrı bir Nvidia GPU ile birlikte), 16GB RAM, 512GB SSD disk ve aynı zamanda Surface Pen ile birlikte geliyor.

Yeni bilgisayarın bu kadar popüler olmasının bir diğer nedeni ise yüksek donanım ve hızının yanında şık bir tasarıma sahip olması, özel olarak hazırlanmasının yanında dokunmatik katlanabilir ekrana sahip olması dikkat çeken özellikleri arasında bulunurken tasarımcılara sunduğu rendar sürelerinde kısaltmada büyük bir ilgi görmesini sağladı. Normal şartlarda yeni bilgisayarların 26 Ekim tarihinde raflarda yerini almasını bekliyorduk ancak stoklarda tükenmiş olması bu tarihi biraz daha geciktirebilir.

Microsoft_surface bookDaha önce haberlerde duyurduğumuz bilgisayar hakkında çok fazla bilgiye sahip değilken tanıtımının yapılmasıyla uzun bir süre gündemde kalmıştı. Özellikle windows 10 ve performans odaklı hazırlanmış olması, yetkililerinde dünyanın en hızlı bilgisayarı açıklamasıyla Surface Book bekleyişi başladı. 13.5 inç büyüklüğünde, 3000×2000 piksel çözünürlüğünde dokunmatik bir ekranı bulunan Surface Book, Intel Core i5 ya da i7 işlemci kullanabiliyor. 2 adet USB, kart okuyucu, 8-16 GB RAM, 128-512 GB SSD depolama seçenekleri, 5 Megapiksel ön, 8 Megapiksel arka kamera ve 12 saat pil ömrü gibi özellikleri bulanan bilgisayarda özel olarak hazırlanmış klavyenin de hiç bir ses çıkarmadan hassas bir tasarımla üretildiği vurgulanmıştı.

Microsoft-Surface-kalemiAyrıca Surface Book özel olarak hazırlanmış 3D Touch özelliklerinin bulunduğu bir kalemi tanıtıldı. Bilgisayar kalem dokunuşlarını ve parmak dokunuşlarını birbirinden ayırarak daha detaylı işlemler yapılmasına olanak sağlıyor. Çizim ve grafik açısından daha kolay işlemler yapabilen kalemi grafikerlerin işlerini kolaylaştıracak gibi dururken birçok cihazı bilgisayara bağlayarak kontrol etme seçeneği de sunuyor.

Bilgisayarın iMac’lere rakip olarak hazırlandığı bilinirken daha uygun fiyatlara sahip olması da Apple’ı zr durumda bırakacak gibi duruyor.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0