Tablet Bilgisayar Özellikleri-Tablet alırken dikkat etmeniz gerekenler

Tabletler artık günümüz dünyasının en çok sevilen teknolojik aygıtları. Yeni nesil işletim sistemlerine sahip olmaları, laptoplara nazaran daha makul fiyatlara sahip olmaları ve kolay taşınabilmeleri gibi bir çok sebep tabletlere olan ilgiyi her geçen gün daha artırıyor.

Biz de yazımızda tablet alırken dikkat edilmesi gerekenler neler ve tercih edilecek tablet PC özellikleri nasıl belirlenmeli diye merak edenler için biraz ipucu verelim istedik.

Ekran Boyutu

7 inçlik Tablet bilgisayarlar genellikle tek elle kullanılabilir ve taşıma zorluğu çıkarmazlar, ayrıca fiyat olarak da daha uygundurlar. Ancak akıllı bir telefonunuz varsa zaten bu ölçüde bir tablete çok fazla ihtiyacınız olmayacaktır. Bu sebeple 10 inç ve üzeri tabletler günlük kullanım için çok daha iyi bir seçenek olabilir.

Batarya

Tablet bilgisayarların pil ömürleri belki de en dikkat edilmesi gereken detaylardan birisi. Günümüz şartları düşünüldüğünde 4 saatlik aktif kullanım süresinden daha azını vaat eden ürünlere yaklaşmamakta fayda var.

Dokunmatik Ekran

Dokunmatik Ekran kalitesi, tabletin kullanım esnasında  keyfinizi kaçırmaması için dikkat edilmesi gereken detaylardan birisi. Güvenilir markaların çoklu dokunma özeliğine sahip modelleri bu konuda yapılacak en iyi tercih olacaktır.

Hafıza

Tablet bilgisayar özellikleri arasında fiyata doğrudan etki eden detaylardan birisi de hafıza. Alacağınız tabletin hafızası az olsa bile artırılabilir olduğundan emin olun.

ipad pro

İşlemci

Yeni gelen güncellemeleri kaçırmamak, yeni çıkan uygulamaları kullanabilmek ve biraz da hız istiyorsanız artık tek çekirdekli işlemciler yerine iki çekirdek işlemcili tabletlere yönelmeniz gerek.

Bağlantı Noktaları

Tablet bilgisayarların hepsinde HDMI girişi olmayabilir, buna dikkat etmenizde fayda var. Ayrıca aman dikkat; genelde ucuz fiyatlara satılan tabletlerde wi-fi ve 3G bağlantıyı bile bulamayabilirsiniz.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0