Ana SayfaTeknoloji HaberleriTecrübeli Hacker: Nükleer Silah Sisteminde Floppy Disk Kullanmak İyi Bir Şey!

Tecrübeli Hacker: Nükleer Silah Sisteminde Floppy Disk Kullanmak İyi Bir Şey!

-

Eski hacker bir konuşma yaptı. Nükleer silah sistemlerinde floppy disk kullanan Amerika’nın aslında çok iyi bir şey yaptığını söyledi.

Dünyanın en modern olan ordu teknolojilerine sahip olmalarına rağmen yinede nükleer silah sistemleri hala floppy disk kullanmaları ile gündeme gelen Amerikan ordusu, 50 sene öncesi teknoloji üretimi olan floppy disk’in gününmüzde hala kullanmasından ötürü çoğu kişiden özellikle vatandaşlarından büyük tepkiler almıştı.Floppy disk’in kullanıldığını gösteren raporu yayınlayan Governmental Accountability Office (GAO), bu sistemlerin kısa bir süre sonra hemen değişeceğini söyledi.

Hükümet tarafından yapılan açıklamaların üstüne tecrübeli bir hacker, eski sistemlerinin aslında abartılacak kadar kötü olmadığını söyledi. Cris Thomas isimler hacker  “Sistemleri güvenli ve güvensiz kılan asıl şey, kullanılan sistemin ne kadar eski olduğu değildir.

İlginizi Çekebilir: En Çok Kullanılan Hacker Programları

Bu olayı bir kapı gibi düşünebilirsiniz. Kapı eski olsa da kilidi sağlam olabilir” diyerek altınıda çizdi. Ayrıca yeni sistemlerin kolaylıkla kırılabileceğini yeni sistemlerin pek güvenli olmadığını belirtti.

floppy-disk

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

1 YORUM

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here