Ana SayfaTeknoloji HaberleriTeknoloji zararları

Teknoloji zararları

-

Xiaomi Poco X5 Pro ve Poco X5 tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

Poco X serisi genellikle iyi bir ekran (yüksek yenileme hızına sahip), büyük, hızlı şarj olan...

Gelişen teknoloji dünyası durdurulamıyor, son yıllarda artan akıllı aletlerin kullanımının önüne artık geçmek imkansız diyebiliriz, ancak teknoloji aletlerinin insan vücüduna zararlarını duyunca şaşıracaksınız.

Teknoloji direk olarak beyine zarar veriyor

Kullandığımız teknoloji sürekli olarak veri yayıyor ve veri alıyor, bunun sonucu ortaya çıkan bizlerin göremediği ışınlar vücudumuza işliyor ve direkt olarak beynimize zarar veriyor.

Tekn0lojiye genel olarak bir baktığımızda asla uzak duramayacağımızı biliyoruz, çünkü gelişen teknoloji dünyası maalesef kullanıcıları içine almış durumda, eğer sizler evinizde hiçbir teknoloji aletine yer vermeseniz bile vücudunuz dış etkenlerden zarar görüyor, örneğin apartman dairesinde oturduğunuzu düşünürsek 4 taraftan radyasyona maruz kalacağınız kesin.

Elektrik hatlarının yaydığı enerji vb gibi teknoloji zararları maalesef engellenemez durumda.

Sürekli zarar veriyor

Teknoloji insan vücuduna sürekli olarak zarar veriyor, uzman doktorların açıkladığı bilgilere göre ısınan teknoloji aletleri dışında en çok zarar veren ve dünyada en fazla bulunan zararlı görünmeyen madde radyasyon erkekleri direkt olarak etkiliyor, uzmanların yaptıkları test sonuçlarına göre aşırı derecede radyasyona maruz kalan bir erkek uzun süreler sonrasında sperm hücrelerini tamamen kaybediyor, erkekler için üreme kaynağı olan tek şey olan sperm diğer adıyla döl üretimlerini kaybediyorlar.

Uzun süre aşırı derece radyasyon gören erkekler üzerinde yapılan testlerde sperm hücrelerinin neredeyse bittiğine rastlanmış durumda, kadınlarda bir o kadar tehlikede, kadınlarda uzun süre radyasyona maruz kaldıklarında göğüs (meme) kanserlerine rastlanabiliyor, ancak teknoloji radyasyon zararlarının uzmanlara göre en çok erkekler için etkili olduğu söyleniyor.

Resmi raporlara göre hazırlanmıştır, gerekli sağlık bilgileri resmi sağlık deneyleri üzerinden alınmıştır.

 

-- Reklam --

Realme GT Neo 5’nin 150W versiyonu geliyor

Realme GT Neo 5, 240W hızlı şarj desteği ile 9 Şubat'ta tanıtılıyor. Bugün Realme'den üst düzey bir yönetici, telefonun...
Önceki İçerik
Sonraki İçerik
Selin Polat
Selin Polathttps://www.cepkolik.com
Boğaziçi Üniversitesi'ni bitirdikten sonra kendimi teknolojiye verdim ve her türlü teknolojik ürünler ile ilgilendim. 1 Nisan itibari ile de Cepkolik.com ekibinde yer aldım. Ekibimizle birlikte teknoloji ile ilgili en güncel haberleri ve incelemeleri sizlere tüm detayları ile birlikte ulaştırmayı hedefliyoruz

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz