Ana SayfaTeknoloji HaberleriTeknoloji zararları

Teknoloji zararları

-

Asus VG279Q Teknik Özellikleri!

Günümüzde oyun dünyası oldukça kendini geliştiren bir sektör olarak karşımıza çıkmakta. Özellikle profesyonel oyuncular ekipmanları...

Gelişen teknoloji dünyası durdurulamıyor, son yıllarda artan akıllı aletlerin kullanımının önüne artık geçmek imkansız diyebiliriz, ancak teknoloji aletlerinin insan vücüduna zararlarını duyunca şaşıracaksınız.

Teknoloji direk olarak beyine zarar veriyor

Kullandığımız teknoloji sürekli olarak veri yayıyor ve veri alıyor, bunun sonucu ortaya çıkan bizlerin göremediği ışınlar vücudumuza işliyor ve direkt olarak beynimize zarar veriyor.

Tekn0lojiye genel olarak bir baktığımızda asla uzak duramayacağımızı biliyoruz, çünkü gelişen teknoloji dünyası maalesef kullanıcıları içine almış durumda, eğer sizler evinizde hiçbir teknoloji aletine yer vermeseniz bile vücudunuz dış etkenlerden zarar görüyor, örneğin apartman dairesinde oturduğunuzu düşünürsek 4 taraftan radyasyona maruz kalacağınız kesin.

Elektrik hatlarının yaydığı enerji vb gibi teknoloji zararları maalesef engellenemez durumda.

Sürekli zarar veriyor

Teknoloji insan vücuduna sürekli olarak zarar veriyor, uzman doktorların açıkladığı bilgilere göre ısınan teknoloji aletleri dışında en çok zarar veren ve dünyada en fazla bulunan zararlı görünmeyen madde radyasyon erkekleri direkt olarak etkiliyor, uzmanların yaptıkları test sonuçlarına göre aşırı derecede radyasyona maruz kalan bir erkek uzun süreler sonrasında sperm hücrelerini tamamen kaybediyor, erkekler için üreme kaynağı olan tek şey olan sperm diğer adıyla döl üretimlerini kaybediyorlar.

Uzun süre aşırı derece radyasyon gören erkekler üzerinde yapılan testlerde sperm hücrelerinin neredeyse bittiğine rastlanmış durumda, kadınlarda bir o kadar tehlikede, kadınlarda uzun süre radyasyona maruz kaldıklarında göğüs (meme) kanserlerine rastlanabiliyor, ancak teknoloji radyasyon zararlarının uzmanlara göre en çok erkekler için etkili olduğu söyleniyor.

Resmi raporlara göre hazırlanmıştır, gerekli sağlık bilgileri resmi sağlık deneyleri üzerinden alınmıştır.

 

-- Reklam --

Dell XPS 13 9315 Bilgisayar Satışa Çıktı!

Dell, Hindistan'da yeni bir 2'si 1 arada dizüstü bilgisayarı piyasaya sürdü. XPS 13 9315 olarak adlandırılıyor. Cihaz, amiral gemisi...
Önceki İçerikTeknoloji Nedir?
Sonraki İçerikAkıllı bardak Vessyl

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.