Telefonunuz Çalınırsa Muhakkak Arayın

Gelişen teknoloji dünyasında olumlu gelişmelerin yanı sıra hiç olmasa daha iyi dediğimiz olumsuz gelişmeler de yok değil. Bu konuda yapılan açıklamalara göre olumsuz gelişmeler kullanıcıları sıkıntıya düşürmekte ve aynı zamanda da, firmaların elinde olmayan olumsuz gelişmelerde yaşanmaktadır. Söz konusu olumsuz gelişmelerden en büyük ve e önemli olanı ise çalıntı telefonlardır. Konu itibari ile insanlar, ellerinde bulunmayan sebeplerden dolayı akıllı ya da normal cihazlarını kaybedebilmekte, çaldırabilmektedir.

IMEI Kodunu Mutlaka Bilmelisiniz

Çalıntı İhbarı

Çalınan cep telefonu


Bu konuya dikkat çeken uzmanlar, kullanıcıları uyarmakla beraber aynı zamanda da bu konuda bir çok tavsiye vermektedir. Dolayısıyla bu tavsiyeler ile gerekli önlemler alınmalıdır. Telefonunu çaldıran kişilerin bu tavsiyeler doğrultusunda ilk yapmaları gereken BTK’nın İhbar Merkezini, yani 0 312 294 94 94 numaralı hattı arayıp, kayıp ya da çalıntı ihbarında bulunmaları gerekmektedir. Bununla beraber GSM operatörüne başvurulup, numaranın kullanıma kapatılması gerekmektedir. Fakat u söz konusu ihbarın gerçekleştirilebilmesi için telefonunuzun IMEI kodunu bilmeniz gerekmektedir.

Bu nedenle söz konusu kodu ulaşabileceğiniz her yere not etmeniz gerekmektedir. Bununla beraber aynı zamanda da en önemli yapmanız gereken, yargıya başvurarak yasal yollar ile hakkınızı aramalısınız. Bu konu da yapılan açıklamalar eşliğinde diyebiliriz ki 2014 yılında toplam 35 bin kayıp ilanında bulunuldu. Bu konuda her geçen gün bu sayı artış göstermekle beraber bu olaylar üzerinde ayrı çalışma yürüten ekipler bulunmaktadır.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0