Ana SayfaTeknoloji HaberleriTHY Pilotlarından Kontrol Merkezine: Üstümüzden Yeşil Işık Saçan Bir Cisim Geçti

THY Pilotlarından Kontrol Merkezine: Üstümüzden Yeşil Işık Saçan Bir Cisim Geçti

-

WhatsApp’ta Ekran Görüntüsüne Son!

Günümüzün e popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp günden güne kendini geliştirmekte. Özellikle son zamanlarda sosyal medya platformların kendin aralarında rekabete girmesinden sürekli yenilikler getirmekte....

Dün gece Bodrum-İstanbul uçuşu sırasında tanımlayamadıkları bir cisim gördüklerini açıklayan THY pilotları, durumu kontrol merkezine ilettiler.

THY’nin Bodrum-İstanbul uçuşunu yapmakta olan TK-2525 sefer sayılı uçağın pilotları, yerden 5 bin metre yükseklikte oldukları sırada kendilerinden 2 bin metre yükseklikte, yeşil ışık saçan bir cisim göründüğünü kontrol merkezine hemen bildirdiler. Boeing 737 tipi yolu uçağının pilotları Gökhan K ve Sadık K., üzerilerinden tanımlayamadıkları bir cismin geçtiğini, hemen kontrol merkezine ‘Üstümüzden yeşil bir ışık geçti’ diyerek söylediler.

Pilot ile  kontrol merkezi konuşanının arasında şöyle bir diyalog geçmiş: “Üzerimizden 2 bin veya 3 bin feetten (600-900 metre) tanımlanamayan bir cisim yeşil ışık saçarak önümüzden kat etti. Birden bire kayboldu. Muhtemel UFO diye tahmin ediyoruz. Her iki pilot birden gördü, şu anda göremiyoruz.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü (DHMİ) yetkilileri ise radarlarda, THY pilotlarının görüp bildirdiği böyle bir cisimin izine raslamadıklarını söylediler.

pilot

Pilotların kule ile yaptıklarını konuşma sırasında ‘UFO’ kelimesinin kullanmasını bir nevi değerlendiren kıdemli bir yolcu uçak pilotları hakkında şaşırtan bir söz söyledi, “Türkiye’de bu tarz söylemlerde bulunmak kolay. Avrupa’da olsa rezil olma korkusuyla bir şey söyleyemezlerdi” dedi.

-- Reklam --

1 Yorum

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.